Akhisar'da 9 Mahalleye Rüya Gibi Yatırım

MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Akhisar’ın 9 mahallesinde 20 milyon TL yatırımla 93 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon hatlarında yenileme çalışmasına başladı. 

Akhisar'da 9 Mahalleye Rüya Gibi Yatırım

MASKİ Genel Müdürlüğü, 154 Mahalle Projesi kapsamında Akhisar’ın 9 mahallesinde 20 milyon TL yatırımla 93 kilometrelik içme suyu ve kanalizasyon hatlarında yenileme çalışmasına başladı. 

Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi (MASKİ) Genel Müdürlüğü, il genelindeki mahallelere sağlıklı altyapılar kazandırmak için çalışmalarına devam ediyor. Yatırım ve İnşaat Dairesi Başkanlığı bünyesinde yürütülen 154 Mahalle Projesi Akhisar’da da başladı. 20 milyon TL yatırım bedeli ile hayata geçirilen projede ilk kazma Sünnetçiler ve Eroğlu mahallelerinden vuruldu. İlçede toplamda 9 mahallenin 93 kilometrelik altyapısı yenilenecek. Sünnetçiler ve Eroğlu dışında ilçede; Bünyaniosmaniye, Çamönü, Hamitköy, İsaca, Selçikli, Şehitler ve Yenidoğan mahallelerinde çalışma yürütülecek. Mahallere sağlıklı içme suyu temini noktasında 7 içme suyu deposu inşa edilecek olunmasının yanı sıra atıksuların sağlıklı bir şekilde deşarjı için 5 foseptik de yapılacak. Bu kapsamda, mahallelerde yapılan çalışmaları Manisa Büyükşehir Belediyesi Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri de yakından takip etti. 

170 bin metrekare kilit parke taş döşenecek

Altyapı işinin ardından üstyapı çalışması da yapılacak olan mahallelerde 170 bin metrekare kilit parke taş döşenecek. Bu sayede mahalleler altıyla üstüyle yepyeni bir yapıya kavuşacak.  

“Yıllardır beklediğimiz hizmet geldi”

Sünnetçiler Mahalle Muhtarı Ceyhun Kılınç, “Eski kanalizasyon hattımız yıllardan beri kanayan yaramızdı. Cengiz Bey’e minnettarız. Cengiz Bey her işinde olduğu gibi mahallemizde yapılacak olan çalışmaya titiz bir şekilde yaklaştı. Yıllardır beklediğimiz hizmet geldi. Mahalle sakinleri olarak çok mutluyuz” dedi.  

“Çalışmalardan memnunuz”

Eroğlu Mahalle Muhtarı Muslihittin Kılınç, “Çalışmalardan memnunuz. Eski hattımız yaklaşık 30 yıllıktı. Sürekli arıza yapıyordu. Yapılan çalışmalarda emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
  YORUM EKLE
YORUMLAR
- 4 yıl Önce

20 Trilyondan Beyobanın payına düşen ne..? Beyoba-Akhisar arası 18 km... 9 Km. sini yap gerisini Akselendi ye kadar olan kısmı NATO Yolu diye yolu yarıda bırak, Bu Ülkede NATO nun toprağımı varki natoya ait diye asfaltlamaktan kaçınıyorsunuz,söyleyinde bizde bilelim. Her karış toprağımızın kendi Yurdumuz zannediyorduk...Yoksa işi yarım bıraktığınıza göre bizim bilmediğimiz bir şeylermi var... Söyleyinde bizde bilelim...Akselendi- Havaalanı ve Akhisar arasındaki yolunda ihtiyaca binaen bir an önce yapılması temennisiyle...

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber