Akhisar'da 23 Nisan'ı Coşkuyla Kutladık!

İlçemizde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 98.yıl kutlama etkinlikleri yapıldı.

Akhisar'da 23 Nisan'ı Coşkuyla Kutladık!

İlk tören saat 10.00’da Milli Egemenlik Meydanında bulunan Atatürk Anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer’in çelenk koyması ile başladı. Çelenk sununun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile ilk program tamamlandı. Çelenk sunma programının resmi bölümünün sona ermesinin ardından Akhisar Atatürkçü Düşünce Derneği (ADD) ile Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Akhisar İlçe Teşkilatı Atatürk anıtına ayrı ayrı çelenk koyarak saygı duruşu yaptı.

23 Nisan kutlama programının ikinci resmi töreni Akhisar Ticaret Borsası Altı Eylül İlkokulu bahçesinde yapıldı.Türk Dili Edebiyatı öğretmeni Seda Gümüş Özfelek ve Teknoloji Tasarım Öğretmeni Ersoy Önlü'nün sunuculuğunu yaptığı program Saygı duruşu ve istiklal marşının okunmasıyla başladı.  

23 Nisan kutlama programına Akhisar Kaymakamı Kaan Peker, Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, Belediye Başkanı Salih Hızlı, Siyasi Parti İlçe teşkilatları, Sivil Toplum Kuruluşları temsilcileri, okul müdürleri, öğretmenler, veliler ve öğrenciler katıldı.

Günün anlam ve önemini belirten konuşmayı İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer yaptı. Süleyman Mermer;" 23 Nisan milli egemenliğin “Bila Kaydu Şart” milletin olduğunu belgeleyen Türkiye büyük millet meclisinin açılışı ve bu bayram girişiminin çocuklarımıza armağan edilişinin yıl dönümüdür.Egemenliği olmayan insan topluluklarının ne durumlara düştüğünün en iyi şahitleriyiz. Dünya genelinde egemenliğine sahip olamayanlar, terör ve sömürgeci güçlerin rüzgarında savrulmaktadır. Ülkemize ve milletimize sahip çıkarak milli birlik ve beraberliğimizi çağlara taşıyacağız. Çocuklarımızı bu ruh ve inançla yetiştirmekteyiz. Bayram nedeniyle ilçe genelinde düzenlenen etkinlikleri planlayan İlçe Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürlüğüne, katılım sağlayan tüm okul, öğretmen ve öğrencilerime teşekkür ediyorum.

Onca yıllar savaş ve imkansızlıklardan  yılmayarak bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşlarını saygı, rahmet ve minnetle anıyorum ve saygılarımla diyerek sözlerini tamamladı.

 Öğrenciler adına konuşan 7-B Sınıfı öğrencisi Hatice Tuğba Gergin;" Değerli Büyüklerim, Sevgili arkadaşlarım, bugün günlerden 23 Nisan. Mutluluk ve neşenin yanımızdan ayrılmadığı, sevgili Ata’mızın bize gökyüzünden gururla baktığı gün. Bugün sadece çocuklar için değil tüm Türk milleti ve dünya çocukları için kutlu bir gündür. Hepimiz 23 Nisan 1920’de Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açıldığını biliyoruz. Peki ya ne zorluklarla açıldığını biliyor muyuz? Mustafa Kemal Atatürk Samsun’dan başlayarak mücadele ruhunu yurdunuzun dört bir yanına bin bir zorlukla yaymış, İlk defa bu milletin gerçek sahiplerine yani halkımıza söz verilmiştir. Sonunda Kurtuluş Savaşımız birlik ve beraberlik içerisinde, milli mücadele ile kazanılmıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisinin açıldığı bu büyük gün çocuklara yani bizlere armağan edilmiştir. Bizler Mustafa Kemal Atatürk’ün gösterdiği yolda yürüyenler olarak bize emanet ettiği Türkiye Büyük Millet Meclisi’ni sonsuza dek koruyacağımıza söz veriyoruz. Biz bayramlar istiyoruz; evimizde, ocağımızda şenlik olsun. Biz bayramlar istiyoruz; dünyada kardeşliğin ve barışın olduğu. Biz çocuğuz; bayramımızda şeker de olsun oyun da! Bugün neşe ve mutluluğun günü olsun. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun" dedi.

Akhisar Ticaret Borsası Altı Eylül İlkokulu Müzik öğretmeni Murat Anıl Hasdoğan'ın öğrencilerden oluşturduğu ve 23 Nisan çocukları korosu dinleyenleri tarafından çok beğenildi. Akhisar Ticaret Borsası Altı Eylül İlkokulu öğretmenleri Saadet Demirel ve Zühre Özer, tarafından hazırlanan Halk oyunları çok beğenildi.

Akhisar Ticaret Borsası Altı Eylül İlkokulu 1-A, 1-B öğrencilerinin Bayrak gösterisi, 8-D sınıfı öğrencisi Şule Sivaslı "Bu Vatan Kimin" şiirini okudu. Akhisar Ticaret Borsası Altı Eylül İlkokulu öğrencisi Büşra İnke "23 Nisan Çocukları", 6-B sınıfından Mehmet Ali Yiğit "Bir Resim Yap Çocuğum" şiirini okudu. Özel Eğitim sınıfı öğrencilerinin 23 Nisan şiirleriyle tören devam etti.  1-B, 1-C, 1-D sınıfı öğrencileri "Çayır Çimen Gece Geze, 1-E, 1-F öğrencileri "Hayat Bayram Olsa", ve 2. sınıf öğrencilerinin hazırladığı "Anadolu Ateşi gösterisi izleyenler tarafından çok beğenildi. 23 Nisan programı 2. sınıf öğrencilerinin robot dansı ile program sone erdi.
Güncelleme Tarihi: 23 Nisan 2018, 18:15
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber