Akhisar Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı yapıldı

Akhisar Belediyesi 2018 yılı Nisan ayı meclis toplantısı Belediye Başkanı Salih Hızlı başkanlığında yapıldı.

Akhisar Belediyesi Nisan ayı meclis toplantısı yapıldı

7 gündem maddesinin bulunduğu Nisan ayı olağan meclis toplantısına mazeretli 2 meclis üyesi katılamadı. Meclisin ilk gündem maddesinde 3 adet encümen üyesi seçimi yer aldı. Kapalı zarf usulü yapılan seçimin ardından AK Parti grubundan Muammer Efe 26 oy, CHP Grubundan Ali Sevgil 28 oy ve MHP Grubundan Leyla Özkan 26 oy alarak encümen üyeliğine seçildiler.

İkinci gündem maddesinde ise İhtisas Komisyonlarına üye seçimine gidildi. Yapılan seçimlerin ardından Plan ve Bütçe Komisyonuna Zafer Aşkın, Muammer Efe, Lütfi Akdağ, Caner Yılmaz ve Halil Aktaş seçildi. İmar Komisyonuna Necati İniş, Aydın Coşkun, Hamdi Kumova, Fatma Kocabıyık ve Fatih Füzün seçildi. Çevre ve Sağlık Komisyonuna Gülşah Çorukman, İbrahim Kaya, İsmail Seyrek, Ali Özgen ve İbrahim Vardar seçilirken Kanun ve Nizam Komisyonuna ise Ahmet Güzeltepe, Şemsi Okur, Hikmet Çağan, Aynur Üngün ve Mehmet Taşar seçildi.

Üçüncü gündem maddesinde ise 2017 yılı faaliyet raporu sunuldu. Kanun gereği Akhisar Belediye Meclis Başkanı Salih Hızlı, meclis dışına çıkarken yerine CHP Grubundan Aydın Coşkun başkan vekilliği görevini yürüttü. Tüm grupların görüşlerinin ardından meclise sunulan faaliyet raporu oy birliği ile kabul edildi.

Dördüncü gündem maddesinde Akhisar Belediyesine ait Hacıishak Mahallesinde bulunan Mahalle Konağının icra dairesine tahsisi komisyonca reddedilmişti. Meclise sunulan red raporu üzerine mecliste komisyonun kararına uyarak oy birliği ile bu reddi onayladı. Akhisar Belediye Meclis Başkanı Salih Hızlı, bu konuda başka bir yerin tahsisi konusunda çalışmaları olabileceğini kaydetti.

Beşinci gündem maddesinde Denetim Komisyon Raporu okundu ve oy birliği ile kabul edildi. Altıncı gündem maddesinde Kayalıoğlu Mahallesinde 3898 nolu 480 metrekarelik parselin imar uygulamasında imar yoluna ve yeşil alana ayrılmak üzere parsel sahibinin şartlı hibesi meclise sunuldu ve oy birliği ile kabul edildi. Meclis imar evrakları ile son buldu.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber