Kış Lastiği Takmak Hayat Kurtarır

Ulaştırma, Habercilik ve Denizcilik Bakanlığı Tebliği’ne göre, yolcu ve eşya taşımasında kullanılan araçlara kış lastiği takılması zorunluluğu bugün başladı.

Kış Lastiği Takmak Hayat Kurtarır

Ulaştırma, Habercilik ve Denizcilik Bakanlığı Tebliği’ne göre, yolcu ve eşya taşımasında kullanılan araçlara kış lastiği takılması zorunluluğu bugün başladı.

Uygulama 1 Nisan 2018'e kadar sürecek. Akhisar’da Lastik Park, Hankook ve Pirelli Ana Bayisi olarak 27 lastik markasıyla hizmet veren Soydemir Lastik işletmecisi Rafet Soydemir, kış lastiğini sadece ticari araçların ceza yememesi için değil, aile ve can güvenliği için hususi araçlarında kış lastiği kullanması gerektiğini söyledi.

Lastik fiyatlarına her ay yüzde 10 ile 15 zam yapıldığını söyleyen Soydemir, lastik almak isteyen vatandaşların bir an önce hazırlıklarını yapması konusunda uyardı. 

Soydemir, ayrıca kış lastiğinin satın alanlara montaj, balans, sibop, nitrojen ve yol yardım hediye ediyor.

CEZASI 625 TL

Bu arada. düzenlemenin hususi olarak tescil edilen taşıtları kapsamadığı belirtildi. Kış lastiği takmayan ticari araçlara 625 TL idari para cezası uygulanacak. Ceza tutarı 1 Ocak  2018 itibarıyla 715 liraya yükselecek.
  Güncelleme Tarihi: 01 Aralık 2017, 12:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber