ATSO Başkanı Yılmaz, Ankara'da

Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası  Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Yılmaz , Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde düzenlenen "Yatırım Ortamı İyileştirme Koordinasyon Kurulu Lansman toplantısı" ve " Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği İkiz Kulelerde düzenlenen Akreditasyon  belge törenlerine katıldı. 

ATSO Başkanı Yılmaz, Ankara'da

Türkiye'de bulunan 365 oda ve Borsa yetkililerinin davetli olduğu törenlerin ilki Cumhurbaşkanlığı Külliyesinde gerçekleşti. Törene Başbakan Binali Yıldırım, Başbakan Yardımcısı Recep Akdağ, ilgili bakanlar ve TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu ile Odalar ve Borsalardan gelen Başkan, Yönetici ,Personel ve Basın mensupları katıldılar. Törenin açılış konuşmasını TOBB Başkanı M.Rifat Hisarcıklıoğlu yaptı. Hisarcıklıoğlu konuşmasında Yatırım ortamının iyileştirilmesi konusunda Hükümet ve TOBB 'un uyum içersinde çalıştığını ve İş alemi için çok kolaylıklar geldiğini belirterek " Başta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve Bakanlarımıza  çok teşekkür ediyorum" dedi. 

Külliyedeki toplantının ardından TOBB da Gümrük ve Ticaret Bakanı Sayın Bülent Tüfenkçi nin de katıldığı 13.dönem Akredite olan Oda ve Borsalar ile 2017 yılında yapılan denetimler sonucu belgeleri yenilenen 1- 3-5-7 ve 10. dönem akredite olmuş oda ve borsaların yenilenen belgelerinin dağıtıldığı törene geçildi. Törende TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu ve Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkçi nin konuşmalarının ardından belge dağıtım töreni gerçekleşti 7.Dönem Akredite olan Akhisar Ticaret ve Sanayi Odasının yenilenen Akreditasyon belgesini  ATSO Yönetim Kurulu Başkanı Abdurrahman Yılmaz TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu nun elinden aldı. 

Külliyedeki ve TOBB daki toplantı ve tören hakkında konuşan ATSO Başkanı Yılmaz " TOBB Ticaret ve Sanayi Odaları Konsey toplantılarında gündeme gelen ve Hükümete iletilen Yatırım Ortamının iyileştirilmesi konusundaki tavsiyelerimizin  hayata geçtiğini görmek tüm iş Dünyamızı ziyadesiyle mutlu etti.Bu kararlarla artık şirket kuruluşlarında anasözleşme onayı, defter tastiği ve imza beyannamesi için noterlere gidilmiyor. 15 Mart 2018 tarihinden beri  tüm işlemler Odalarda Ticaret Sicil Müdürlükleri eliyle gerçekleştiriliyor. Belediyelerde   İnşaat  ve Yapı Kullanma ruhsatları için 15 ayrı bölümde yapılan işlemler artık 7 bölümde gerçekleşiyor. Bu durum da Yatırım yapmak için şirket kuran Tacir ve Sanayicimiz ile İnşaat yapan müteahhitlerimize büyük kolaylıklar sağlıyor" dedi. Akreditasyon belge töreni hakkında da konuşan Yılmaz; TOBB tarafından akredite edilen oda ve Borsaların 5 yıldızlı hizmet veren oda ve borsalar haline geldiğini belirterek "Sayın Bakanımızın da  konuşmasında belirttiği gibi , artık kimse Odalar ve Borsalar ne iş yapar diyemeyeceğini , çünkü Odaların ve borsaların Ülkemizin kalkınması, bürokrasinin azaltılması, Devletin verdiği görevleri layıkıyla yerine getirmeleri ve Ülkemizin kalkınması yönünde sunduğu öneriler nedeniyle lokomotif konumuna gelmiştir" dedi.   
 
Güncelleme Tarihi: 29 Mart 2018, 16:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber