Alhat, Zeytin, "Türkiye'nin simgelerinden olmalı"

Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, zeytin ve zeytinyağının ülke açısından "muhteşem değer" olduğunu dile getirerek, Türkiye’nin simgelerinden biri olmasını önerdi.

Alhat, Zeytin, "Türkiye'nin simgelerinden olmalı"

Bloomberg TV'de katıldığı İş Dünyası programında Hande Berktan'ın sorularını yanıtlayan Alhat,  “İtalya’da nasıl akla zeytin, zeytinyağı, peynir birlikte geliyorsa, Türkiye’nin tanıtımında da kendi zeytinimiz ve zeytinyağımızı kullanarak bu algıyı yaratmalıyız” dedi.

ZEYTİN VE ZEYTİNYAĞIMIZ MİLLİ VE YERLİDİR

Akhisar’ın kaliteli zeytin ve zeytinyağı üretimiyle tanındığını, Türkiye'den olduğu kadar yurtdışından da artan bir taleple karşı karşıya olduklarını ifade eden Alhat, bu yıl 300 bin ton rekolteye imza attıklarını ifade etti. Buna bağlı olarak sektörün de büyüdüğünü söyleyen Alhat, zeytin ve zeytinyağının "Milli ve Yerli" ürün olarak çiftçinin alın teriyle üretildiğini söyledi. Akhisar'ın Dünya Zeytin Günü'ne ev sahipliği yapacağını hatırlatan Alhat, 23 Kasım'da Zeytine Minnet Yürüyüşü ile başlayacak etkinliklerde sektörün kalbinin Akhisar'da atacağını söyledi. 24 Kasım Dünya Zeytin Günü'nde ise birbirinden önemli konukların katılacağı etkinliklere herkesi davet etti.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber