Akhisar'da zeytinde adım adım kooperatifleşmeye gidiliyor

İlçemizde Kooperatifleşme konusunun zeytin üreticilerince sık sık gündeme gelmeye başlandığı bugünlerde Muhtarlar, üreticiler ve teknik heyetten oluşan bir grup Tire ve Ödemiş bölgesindeki kooperatiflere Teknik gezi düzenledi.

Akhisar'da zeytinde adım adım kooperatifleşmeye gidiliyor

Gezinin amacının; özellikle bölgemizdeki iyi kooperatifleşme örneklerinin yerinde incelenmesi ve Akhisar İlçemize uygun kooperatif çatısının oluşturulması olduğu belirtildi. Manisa İl Tarım Müdürlüğünün koordinesindeki teknik geziye; İl Müdürü Metin Öztürk, Kırsal Kalkınma ve Örgütlenme Şube Müdürü Hilmi Yoldaş, Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç, Akhisar Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa, Kurumlarda görevli konu sorumlusu teknik personel, Muhtarlar ve Çiftçiler katıldı. 

Kooperatifçilik teknik gezisi, Tire Süt Kooperatifi ziyaretiyle başladı. Öncelikle Kooperatif Yönetim Kurulu Başkanı Mahmut Eskiyörük heyeti karşılayarak kooperatif hakkında genel bilgiler verdi. Heyetin sorularını yanıtlayan Eskiyörük, Akhisar’da kurulacak olan kooperatife her konuda destek vermeye hazır olduklarını belirtti. Kooperatife ait tesisleri ziyaret eden heyet Tire’den ayrılarak Ödemiş’teki S.S. Bademli Fidancılık Tarımsal Kalkınma Kooperatifi’ne geçti. Kooperatif Başkanı M. Selçuk Bilgi, heyeti karşılayarak Ar-Ge tesisleri, Fidanlık, Zeytinyağı İşletmesi ve kooperatif merkezini gezdirdikten sonra toplantı salonunda kooperatifin kısa tanıtımını yaptı. Heyetin sorularını cevaplayarak değerlendirmeler yapan Bilgi, Akhisar heyetini kooperatifçilik konusundaki bu adımlarından dolayı kutladığını ve süreçte her türlü desteği vermeye hazır olduklarını belirtti.  

Akhisar İlçe Tarım ve Orman Müdürü Ahmet Kılıç ve Ziraat Odası Başkanı Ahmet Akbuğa, gerçekleştirilen teknik gezinin, Akhisar’da kurulması planlanan zeytin kooperatifi için önemli bir adım olduğunu, buralarda edinilen bilgi ve tecrübenin bu kooperatifin çatısını oluşturmada kat edilmiş önemli bir yol olduğunu vurguladılar. Bundan sonraki süreçte çalışmaların daha da hızlanarak devam edeceğini ve bu konuda Akhisar genelinde farkındalık oluşturmak istediklerini belirttiler.
 


YORUM EKLE
YORUMLAR
Bir dost
Bir dost - 4 yıl Önce

Muhtarların çoğu atmış eleği komisyonculuk yapıyor muhtarlarla bu iş olmaz

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber