Akhisar'da dünya zeytin günü etkinlikleri yürüyüşü düzenlendi

Akhisar Kaymakamlığı, Akhisar Belediyesi, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası, Akhisar Ticaret Borsası, Akhisar Ziraat Odası ve İlçe Tarım Müdürlüğü tarafından organize edilen, Akhisar Zeytin Hasat Şenlikleri kortej yürüyüşü ile başladı. Akhisar Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi girişinde başlayan Akhisar Zeytin Hasat Şenlikleri yürüyüşü Akhisar Belediyesi Hizmet Binası önünde son buldu.

Akhisar'da dünya zeytin günü etkinlikleri yürüyüşü düzenlendi

 Akhisar Belediyesi Fuaye Salonunda Zeytin Hasat Şenlikleri kapsamında düzenlenen Ortaokullar arası resim yarışmasına katılan resimlerden oluşan sergi açılışı yapıldı. Resim  sergi kurdelesini Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, AK Parti Manisa Milletvekili Uğur Aydemir, CHP Manisa Milletvekili A. Vehbi Bakırlıoğlu, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Mehmet Şahin, Akhisar Belediye başkanı Salih Hızlı, Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy ve Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat kesti.

 Akhisar Zeytin Hasat Şenliklerinde konuşan Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat;" Bizim dünya zeytin günü anma törenlerimiz başladı. Zeytine sevgi yürüyüşümüzle güne başladık. Gerçekten de burada 22 bin zeytin üreticisin emeği olan ailesine baktıkları zeytin ağacı hepimizin ekonomisi için Akhisar’ın ekonomisi için çok önemli bir halde. Bizde burada zeytin ağacımıza sevgi yürüyüşü gerçekleştiriyoruz. Etkinliklerimiz devam ediyor.  İstanbul’dan misafirlerimiz geldi. Türkiye’de zeytine, zeytinyağına, zeytin ağacına sevgi gösteren tüm misafirlerimiz Akhisar’a akın akın geldiler. Bizde Akhisar’ın bütün güzelliklerini göstermeye başladık. Bu yürüyüşte sonra da etkinliklerimiz devam ediyor. Ama en önemlisi yarınki zeytin ve zeytinyağı tüketimi nasıl artırabileceğiz neler yapacağız bizim önümüzdeki yıl içerisinde sektörümüzü nasıl büyütebileceğiz ile ilgili panelimize hepinizi bekliyoruz. Çünkü Türkiye’de yerli ve milli ürünümüz olan zeytin ve zeytinyağına duyarlılığımızı sizlerin sayesinde artırmak zorundayız bunu için hepinize çok teşekkür ediyorum. Hayırlı uğurlu olsun diliyoruz " dedi.

Akhisar Zeytin Hasat Şenliklerinde konuşan Akhisar Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Dr. Mehmet Ulusoy;" Türkiye’nin zeytin başkenti Akhisar’dır arkadaşlar. Bu yaptığımız etkinlikle biz bunu ispatlamaya çalışıyoruz. 14 milyon ağaç varlığıyla sofralık zeytinde Akhisar’ımız yeşil zeytinin yüzde 70’ini, sofralık, siyah zeytinin yüzde 30’unu Akhisar’dan üretmekte. Bizim zeytin üreticimizde zeytinin ticaretini yapanda çok modern işletmelerimizde Akhisar’ı Türkiye çapında akabinde de Dünya çapında marka haline getirmeye çalışıyoruz. Yapılan tüm etkinlikler zeytin ve zeytinyağının gelişimi amaçlı ülkemizde maalesef ki tüketimi az olan zeytinin ve zeytinyağının tüketimini artırmak amaçlı ve Akhisar’ın bu konuda bir marka olduğunu ispat etme amacında. 2 günlük etkinlik bu iş için yetmez ama bizim daha profesyonelce yaptığımız işler eminim ki kısa sürede zeytin ve zeytinyağımızı bir dünya markası haline getirmek. Zeytin iktisat ve Organize Sanayi Bölgemizde bu amaçlı halinde kurulmuş hızla doluluğu artan bir tesisimiz. Akhisarlılar zeytin ve zeytinyağına sahip çıkmalı hep birlikte hareketle şu anda Akhisar Belediyemiz, Ticaret Borsamız, Ticaret ve Sanayi odamız, Ziraat odamız, İlçe tarım müdürlüğümüz, hep birlikte hareketle amacımız zeytinimizi ve zeytinyağımızı hak ettiği yere getirmektir" dedi.


YORUM EKLE
YORUMLAR
Haberimiz
Haberimiz - 4 yıl Önce

H

Orhan kaçar
Orhan kaçar - 4 yıl Önce

Vay arkadaş ak saçlı koltuğundan kalkıp caddede geziyor vay be

Apo
Apo - 4 yıl Önce

Zeytin sezonu kime guzel gecti fotolardan belli oluyor ensesi kalinlara gecmis..biraz gercekci olun beyler...

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber