Ülkü Ortaokulu Litvanya Yolcusu

Akhisar Ülkü Ortaokulu’nun Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilen ve desteklenen 2016-1-SK01-KA219-022538_2  nolu

Ülkü Ortaokulu Litvanya Yolcusu

Akhisar Ülkü Ortaokulu’nun Avrupa Komisyonu tarafından kabul edilen ve desteklenen 2016-1-SK01-KA219-022538_2  nolu “Beware of the Endless Wealth; Art is Revising European Values” isimli projesinin değerler eğitimi kapsamlı dostluk, empati, hoşgörü, adalet ve saygı değeri üzerine çalışmaları tüm hızıyla devam ediyor.

Her bir değerin bir sanat dalıyla anlatıldığı projede üçüncü değer “Hoşgörü”, sanat dalı ise “ Dans”. Proje Koordinatörü Gökben GEZER  konu ile ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi: Öncelikle bu proje sayesinde öğrencilerimiz farklı deneyimler yaşadılar; farklı ülkelerden ,farklı dinlerden ,farklı kültürlerden öğrencilerle ve öğretmenlerle tanıştılar. Hayatlarında unutulmayacak anlara sahip oldular. Projemiz öğrencilerimizin hayatlarında farkındalık yaratmaya devam ediyor.



Okul velilerimiz için “Hoşgörü” kapsamında; bilgilendirici ve farkındalık yaratıcı broşürler hazırlandı ve velilere dağıtıldı.

 Öğrencilerimiz eski bir fotoğraf çekme tekniğine sahip olan “pinhole” kameralarını Ferah ÇOBAN yönetiminde oluşturup,tamamladılar. Yaptıkları kameralar ile Akhisar’ın belli yerlerinde hoşgörüyü anlatan anları pinhole kameraları ile görüntü altına aldılar ve yine okul müdür yardımcısı ve resim öğretmeni Ferah ÇOBAN yönetiminde bir sergi açtılar. Bu sergiye yaklaşık 900 öğrenci, 50  veli katıldı.Öğrencilerimiz pinhole kamera ile çektikleri bu fotoğraflarla Litvanya’da  bir pano daha olusturacaklardır.

Dans etkinlikleri kapsamında ise Litvanya,’ya gidecek görevli öğrencilerimiz milli danslarımızdan örnekleri Remzi ÖZER ve Gökben GEZER eşliğinde öğrendiler.Okul öğrencileri, velileri, öğretmenleri,idarecileri ve başka okullardan gelen öğrencilerle milli danslarımızdan toplu örnekler okul kültür salonunda sergilendi ve bu danslar hoşgörüye adandı.Videolarımız “Facebook Beware of Values”  sayfasında ortak ülkelerle paylaşıldı.Litvanya’ya gidecek görevli öğrencilerimiz  İngilizce sınıfları olan 7/D  ve 7’E’ den Eren MEMİŞLER, Erçel KARA, Defne AÇIK ve  Nilsu SATAN ,öğrendikleri milli danslarını 3-9 Aralık haftası Litvanya’daki hareketlilikte diğer ortak ülkelerden gelen arkadaşlarına “Milli Dansıma Hoşgörülü Ol” etkinliğinde  öğreteceklerdir.Litvanya’daki hareketlilikte öğrencilerimiz, ülkemizdeki ünlü dansçılarımızın hayatlarını ve başarılarını ortak ülkelerden gelen arkadaşlarına sunacaklardır.

Son olarak 3. Kıtası Litvanya’da oluşturulacak olan , öğrenciler tarafından bestelenen İngilizce şarkının  “rap bölümü “ hoşgörüyü anlatacaktır.” 

      3-9  Aralık 2017 tarihleri arasında gidilecek olan Litvanya  hareketliliğine   İngilizce öğretmeni Gökben GEZER , Müzik Öğretmeni Canan Çınar ve İngilizce sınıflarından sınavla seçilen 4 öğrenci  katılacaktır.
  







YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber