Eksen Eğitim Kurumlarının Temeli Atıldı

Akhisar’ın Eğitimde Markalaşan İsmi Eksen Eğitim Kurumları, 2019-2020 yılında eğitim faaliyetine geçecek olan  ve Kreş, Anaokulu, ilköğretim, Ortaöğretim ve Lise alanlarında eğitim verecek Eksen Okullarının temel atma törenini gerçekleştirdi. 

Eksen Eğitim Kurumlarının Temeli Atıldı

Akhisar’ın Eğitimde Markalaşan İsmi Eksen Eğitim Kurumları, 2019-2020 yılında eğitim faaliyetine geçecek olan  ve Kreş, Anaokulu, ilköğretim, Ortaöğretim ve Lise alanlarında eğitim verecek Eksen Okullarının temel atma törenini gerçekleştirdi. 

Saat 11:00’da Okullar Bölgesi Eksen Okulları İnşaat alanında gerçekleşen temel atma Törenine Akhisar Kaymakamı Sayın Sabit Kaya, Kırkağaç Kaymakamı Sayın Murat Büyükköse, Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava İstihkam Albay Sayın Mehmet Şahin, Akhisar Belediyesi Başkan Yardımcısı Sayın Ömer İşçi, Akhisar ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Sayın Mehmet Ulusoy, Milli Eğitim Şube Müdürleri ve Protokol üyelerinin katılımıyla gerçekleşti. 

Açılış konuşmasını gerçekleştiren Akhisar Kaymakamı Sayın Sabit Köse; “Eğitim davası cumhuriyetimizin kuruluşundan başlayarak en büyük davamız ve medeniyet davamız olmuştur. Milletimizin ve devletimizin beka davası, ayakta kalabilme, refah ve insan kalabilme davası olmuştur. Yeryüzünde refah içerisindeki ve kuvvetli milletlere baktığımız zaman refahlarının ve güçlerinin eğitime verdikleri değer ile doğru orantılı olduğunu görüyoruz. Geçen yıllara göre eğitimde çok büyük mesafeler kat ettik. Okulların adedi çoğaldı, eğitim ve öğretim kalitesi arttı. Ülkemizdeki şehirlerin tamamında üniversiteler açıldı ve öğrencilere daha fazla imkanlar tanındı. Milletimiz ve devletimiz ayakta durduğu müddetçe dünyadaki en güzel ve en kaliteli eğitimi çocuklarımıza vermek, çocuklarımızın bizden daha ileride olması için bütün gayretimizi sarf etmek zorundayız. Bu atılan temelleri, bu okul yapma gayretlerini, okullarla ilgili çalışmaları devletimizin ve milletimizin bekası, güçlendirilmesi çalışmalarının en güçlü bir parçası olarak görüyorum. Eksen Okulları idarecilerine, sorumlularına ve herkese başarılar diliyorum. Bu güzel tesislerin hayırlar getirmesini diliyorum” dedi. Eksen Eğitim Kurumları Yönetim Kurulundan Volkan Meray ise Konuşmasında; “Biz 4 öğretmen, eğitim gönüllüsü bir hayal kurmuştuk. Bir amacımız vardı, bu yolda bizi destekleyen Akhisar halkı ve yanımızda bulunan öğretmen arkadaşlarımız ve öğrencilerimizin de katkılarıyla o gün kurduğumuz hayalimize bir adım atmak için buradayız. Biz hayalimize ulaşmadık, şuanda başındayız. Burada temelini atacağımız eğitim kurumumuzda ülkenin geleceği inşa ediliyor. Burada aydınlık Türkiye geleceğinin temellerini atmaya çalışıyoruz. Eğitim akıl ve gönül işidir. Biz bu işe aklımızı ve gönlümüzü koyduk. Sizlerin destekleriyle daha yapacak çok işimiz var. İnşallah herkes için hayırlısı olur” dedi. Akhisar İlçe Müftüsü Sayın Mahmut Sami TÜRKMENOĞLU’nun yaptığı dua sonrası temel atma töreni gerçekleşti. 
 

YORUM EKLE
YORUMLAR
ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

ömer beyin son dönemi

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber