Cumhuriyet MTAL Mahalle Ziyaretlerini Tamamladı

İlçemiz meslek liselerinden Akhisar Cumhuriyet Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi eski ismi ile Ticaret Meslek Lisesi Manisa İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından geliştirilen “Meslek Lisesi Öğrencileri Ailelerimiz İle Buluşuyor” projesi kapsamında İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Akhisar Kaymakamlığı oluru ile mahalle kahvelerinde yaptıkları bilgilendirme çalışmalarını tamamladı.

Cumhuriyet MTAL Mahalle Ziyaretlerini Tamamladı

CMTAL Sahaya Çıkıyor sloganı ile Okul Müdür Yardımcısı Figen TARAN başkanlığında, okul öğretmenleri Sevim ZENGİNOĞLU, Kamil AYDIN, Mehmet GÜÇYENER ve okul öğrencileri Fahrettin YILDIRIM, Candar Alberk GONCA, Burak TUNA, Buse KONDİL, Arda ATA, Ayşeğül YAKAR, Zümrüt ÖZDEMİR, Enes KINAY isimli öğrencilerden oluşan ekip son bilgilendirme toplantısını 02.05.2018 tarihinde akşam saat 21.00 da yaparak projeyi tamamladı.

Bilgilendirme Toplantısı saygı duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayıp, öğrencilerin sunumu ile e-devlet, e-belediye, telefon dolandırıcılığı, güvenli internet, zirai ürün kazanç vergisi, devlet destek ve hibeleri konularında mahalle halkı bilgilendirildi.

Müdür Yardımcısı Figen TARAN ile yaptığımız görüşmede bu projenin amacının halk ile okullar arasında birlik beraberlik duygularının pekiştirilmesi ve öğrencilerin insani ve kültürel değerlerini geliştirmek olduğunu belirtti.  Proje kapsamında sırasıyla Milinge, Medar, Başlamış ve son olarak Mecidiye’ de bilgilendirme toplantıları gerçekleştirdiklerini belirten TARAN yapılan çalışmanın hem öğrenciler hem de vatandaşlarımız açısından çok önemli kazanımlar sağladığı belirtti. Ayrıca yapılan bilgilendirme toplantılarında Akhisar Halk Eğitim Merkezi tarafından yürütülen okuma-yazma kampanyası hakkında da mahalle halklarına bilgi verildiğini belirtti.

Okul Müdürü Sayın İsmail KARABIÇAK meslek liselerinin ülke kalkınmasında çok önemli bir rolünün olduğunu söyleyerek bu tarz sosyal sorumluluk projeleri ile hem halkın bilgilendirildiğini hem de meslek liselerine olan ilgi ve alakanın artığını söyledi. Ayrıca bu tarz sosyal sorumluluk projelerinin öğrencilerinin kişisel gelişimlerine çok önemli katkılar sağladığı belirtti. 
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber