Ayvaz Dede İmam Hatip'te Muhteşem Mezuniyet

Akhisar Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulu’ndan 2017-2018 eğitim öğretim yılında  mezun olan öğrenciler için okul bahçesinde düzenlenen mezuniyet töreni izleyenlere duygulu anlar yaşattı. 

Ayvaz Dede İmam Hatip'te Muhteşem Mezuniyet

Sunuculuğunu Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi öğretmeni Yahya BİLGİÇ’in yaptığı program, İstiklal marşının okunması ile başladı. Ardından Kur’an-ı Kerim tilavetiyle devam etti. Programın açılış konuşmasını yapan Okul Müdürü Yıldırım BAYIR, bu yıl üçüncü mezunlarımızı verdiğimizi belirterek mezun olan gençlere seslenndi ve  onlara Kur’an-ı Kerim ve Peygamber Efendimizin (s.a.v) hadislerinden örneklerle hayatlarına nasıl yön çizecekleri ve nelere dikkat edecekleri konusunda güzel hatırlatmalarda bulundu.

 Mezun olan öğrenciler adına Elif ÖZCAN, mezun olmanın verdiği duygu ve düşüncelerini aktardı. Bu yıl mezun olan öğrencilerden okul birincisi Ahmet Taha KAHYA yaş kütüğüne birincilik plaketini çaktı. Okul birincisi Ahmet Taha KAHYA’ya, ikinci Lütfiye KAHRAMAN’a ve üçüncü Başak Hilal TETİK’e ödülleri verildi. Programda bayrak flama devir-teslim töreni, helallik alınması, mezuniyet pastasının kesilmesi gerçekleştirildi. Programa Müzik Öğretmeni Memnune EKİNCİ’nin hazırlamış olduğu kız öğrencilerden oluşan koro söylediği ilahilerle renk kattı.

 Ayrıca Okulun Akhisar genelinde düzenlediği “100 güne 100 ayet Yarışması” ödül töreninde, birinci Ticaret Borsası-Altı Eylül İlkokulu öğrencisi Elif Sena Tanrıverdi,  ikinci Ticaret Odası İlkokulu öğrencisi Ali Mürsel ARSLAN, üçüncü Ticaret Borsası-Altı Eylül İlkokulu öğrencisi Çağla ÖZÇOLAK ödüllerini aldılar.

Son bölümde mezun olan öğrenciler sahneye davet edildi. Mezuniyet belgeleri öğretmenleri tarafından takdim edildi. Öğretmenler sahneye davet edildi ve mezun öğrenciler mezuniyet belgelerini havaya fırlattılar. 

Mezuniyet törenine Okul Aile Birliği, Okul Müdürleri, mezun olan öğrencilerin aileleri, okul öğretmenleri ve mezun olan öğrenciler katıldı.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber