Akhisar Fen Lisesi Proje Ortaklarını Misafir Etti

Macide Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi'nde Avrupa Birliği Erasmus+ programı kapsamında  “The Last Chance: Preserving Biodiversity for Future Generations”

Akhisar Fen Lisesi Proje Ortaklarını Misafir Etti

Macide Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi'nde Avrupa Birliği Erasmus+ programı kapsamında  “The Last Chance: Preserving Biodiversity for Future Generations” ( Son Şans- Gelecek Nesiller İçin Biyoçeşitliliğin Korunması) başlıklı proje çalışmaları doğrultusunda ortak ülkelerimiz olan İtalya,Polonya, İspanya ve Romanya’dan 20 öğrenci ve 8 öğretmen olmak üzere toplam 28 proje çalışanı ile okulumuzda çeşitli etkinliklerle proje çalışmaları gerçekleştirildi..

2015 yılında başlayan projenin 3. Türkiye toplantısı için proje ortakları 19-23 Şubat tarihleri  arasında Akhisar’da bulundular. Projenin hedefleri doğrultusunda okulda seminer, sunumlar ve çalıştaylar yapılmış; tarihi ve turistik gezilerle ülkemiz, tarihimiz ve kültürümüz tanıtılmıştır.  

Akhisar’daki proje toplantısının konusu “Alternative Sources of Energy  and its Influence on Biodiversity” (Alternatif Enerji  Kaynakları  ve Biyoçeşitlilik Üzerine Etkisi )  olarak belirlenmiştir. 

Proje çalışmaları doğrultusunda, ilk gün okul ve ülkelerin sunumları,  Doç Dr. Hayati Mamur alternatif enerji  kaynaklarıyla ilgili  semineri ve  belediye ziyareti yapılmıştır.  

İkinci gün, tüm ortaklar kendi ülkelerinde yaygın olan alternatif enerji kaynakları ve biyoçeşitlilik  üzerindeki etkisi ile ilgili sunumlarını yapmış ; daha sonra, Türk ve yabancı öğrencilerle birlikte Akhisar Rüzgar Enerji Santrali ‘ne (AKRES) eğitim gezisi yapılmış ; tribünlerin çalışma prensibi ve çevre ile ilişkisi hakkında öğrenciler bilgilendirilmiştir.

Üçüncü gün, yabancı öğrenciler ve proje grubu öğrencilerine CLIL metoduyla ders verilmiş, öğrenciler proje kitapçığının Türkiye’deki bölümünü oluşturmuştur.  Okul aile birliği ve velilerin hazırladıkları Türk mutfağı ikramları yabancı misafirlerin beğenisini toplamıştır. Öğleden sonra,  Demirköprü Hidroelektrik Santrali ve Gölmarmara Güneş Enerjisi Santraline eğitim gezileri düzenlenmiştir.

Dördüncü gün,  Manisa ve  İzmir -Selçuk ‘a  Meryem Ana Evi, Efes , Selçuk Müzesi ve Şirince Köyü’ne tarihi, turistik ve kültürel amaçlı gezi düzenlenmiştir.

Beşinci gün, yenilenebilir enerji kaynaklarının önemine dikkat çekmek amacıyla öğrenciler sergi  panosu hazırlığı yapmış ve  bu sergide tüm ortaklar kendi ülkelerinden getirdikleri  görselleri sergilemiştir. Kapanış töreninde  yabancı öğretmen ve öğrencilere katılım sertifikası verilmiştir. Törende,  fen lisesi öğrencilerinin hazırladıkları mini konser büyük alkış almıştır.

Okul Müdürü Coşkun Durmuş, proje toplantımız esnasında bize maddi ve manevi desteklerini esirgemeyen  proje koordinatörü Betül Küçük ve İngilizce öğretmeni Sinan Erciyes’e, Macide- Ramiz Taşkınlar Fen Lisesi  tüm öğretmen ve personeline,  öğrencilerimize , evlerine yabancı misafir öğrenci alarak Türk kültürünü tanıtmamıza yardımcı olan duyarlı velilerimize teşekkürlerimizi sunarız, dedi.
 


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber