Akhisar'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Atatürk'ün Öğretmenlere armağan ettiği 24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları sabah saat 09.30'da Milli Egemenlik Meydanında Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği çelenk koymasıyla tören başladı.

Akhisar'da 24 Kasım Öğretmenler Günü Kutlandı

Atatürk'ün Öğretmenlere armağan ettiği 24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları sabah saat 09.30'da Milli Egemenlik Meydanında Atatürk anıtına İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Emekli Öğretmenler Derneği çelenk koymasıyla tören başladı. Çelenk sunma töreni yöneticiliğini Akhisar Adnan Menderes Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Hatice Bostan, İngilizce öğretmeni Özgen Çerçioğlu'nun sunuculuğunu yaptığı program Saygı duruşu ve Müzik Öğretmeni Deniz Arıç'ın yönetiminde Belediye bandosuyla İstiklal Marşı'nın okunmasından sonra çelenk koyma töreni sona erdi.

Şehit Yüzbaşı Necdi Şentürk Merkez Parkı içindeki sinema salonunda ikinci tören saat 10.00’da Saygı duruşu ve Müzik Öğretmeni Deniz Arıç yönetiminde İstiklal Marşının okunmasıyla başladı. Tarih Öğretmenleri Ayşe Küçüktaban ve Önder Değirmencioğlu'nun sunuculuğunu yaptığı programın ardından açış konuşmasını Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer yaptı. Süleyman Mermer;” Öğretmenlik, insanlık tarihinin en anlamlı ve ölümsüz mesleğidir. Ürünü insan olan ve başlı başına bir amaç olmaktan öte, bizleri yüce gayemize ulaştıran bir vasıtadır. Öğretmenlik mesleği, her şeyden önce bir ideal, gaye ve bir hizmet mesleğidir. Toprak altına atılan bir tohumun, onlarca meyve verebilmesi için kendisini feda etmesi gibi, bir öğretmen de hayatını bu anlamlı ve şerefli meslek uğruna adamaktadır. Bilginin yoğun olarak işlendiği günümüzde, bu bilginin üretimi de hayati önem kazanmıştır. Bu sürecin doğal sonucu olarak dünya ülkeleri eğitime daha fazla önem vermekte ve daha fazla yatırımlar yapmaktadırlar. Biliyoruz ki en güzel yatırır insana Eğitime yapılan yatırım ise her alanda toplumun tamamını etkileyen ve geleceğine yön veren en anlamlı yatırımdır. Çağdaşlık yarısını kazanmanın anahtarı öğretmenlerin elindedir. Çünkü sahip olduğumuz genç ve dinamik nüfusu işleyecek, cevherleri bulup ortaya çıkartacak ve ülke hizmetine sunacak olanlar öğretmenlerdir. Çocuklarımızın ve gençlerimizin; özgür düşünen, bağımsız karar verebilen, yeniliklere açık, özgüven sahibi, problem çözme yeteneği gelişmiş, bilim ve teknolojideki gelişmeleri yakından izleyen, bunun da ötesinde bilim ve teknoloji üretebilen, köklü medeniyetimize sahip çıkan bireyler olarak yetişmelerine özen göstermeliyiz. Devletin devamı, toplumun ve bireylerin mutluğu için eğitim şarttır. Toplumun huzur ve refah düzeyinin yükseltilmesinde eğitim en iyi çözüm yoludur. Eğitim ancak bireyi geliştirdiği oranda ve ülkenin kültürel, sosyal ve ekonomik kalkınmasının gerçekleştirdiği ölçüde kendini kanıtlar, Bu alanda Öğretmenlerimize çok büyük sorumluluklar ve görevler düşmektedir ve öğretmenlerimiz bu sorumluluğunun bilincindedir.

Konuşmamın başında okuduğum şiir Dr. Ahmet Tank Sarı Ortaokulu Öğretmeni ilhan Koruyucu'ya aitti. Değerli Öğretmenlerime teşekkür ediyorum. Öğretmenler Günü Kutlama Programı çerçevesinde yapılan faaliyetlerde emeği geçen ve katılan tüm mesai arkadaşlarıma teşekkür ediyorum Başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere milletimizin bu günlere gelmesinde emeği geçmiş ahrete göç etmiş, görevi başında şehit Olmuş öğretmenlerimize Allah'tan rahmet diliyorum. Bu kutlu mesleğe devam eden ve görevine yeni başlayan mesai arkadaşlarıma sağlıklı, mutlu, başarılı görevler ölüyor, Bu mutlu günümüzde bizleri yalnız bırakmadığınız için teşekkür ediyorum" dedi.

Emekli öğretmenler adına konuşan Akhisar İlkokulu Sınıf Öğretmenliğinden emekliye ayrılan Zülal Gül;" Değerli Meslektaşlarım Kıymetli misafirler; Bugün büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk'ün Baş öğretmenliğini kabul ettiği 24 Kasım olması nedeniyle öncelikle hepinizin bu özel gününü kutluyorum. Ben 24 yılımı dünyanın en güzel mesleği olan öğretmenliğe ayırdım. Anılarım, hayallerim, gözlerimden ve yüreğimden hiç silinmeyecek. Ben, öğrencilerimi hep sevdim. Onlara büyüklerine saygılı olmayı, küçüklere sevgi ile yaklaşmalarını, güzel yurdunu sevmelerini , mert olmalarını, çalışkan ve doğru olmalarını öğütledim. Anne-babalarına hürmet göstermelerini, arkadaşlarına, akraba ve komşularına ellerinden geldiğince yardım etmelerini, Atatürk’ün yolunda gitmelerini Türkiye'miz için çok ama çok çalışmaları gerektiğini dilimin döndüğünce anlatmaya çalıştım. Hızla gelişen çağımızda , değişim kaçınılmaz bir gerçektir.Ülke kalkınma en önemli sosyal rolü üstlenen öğretmenlerin kendilerini sürekli yenilemelerini ve çağın gerisinde kalmaması gerektiğini düşürmüyorum işte bu yüzden bence öğretmenlik hiç bitmeyen bir öğrenciliktir. Atatürk” Ben her şeyden önce öğretmenim.” diyerek, tüm unvanların ötesine taşıdığı öğretmenlik mesleğinin değerini ve kutsallığını vurgulamıştır. Biz öğretmeniz, eğitmeniz, heykeltıraşız, çiftçiyiz, esnafız. Şekil veriyoruz, tohum ekiyoruz, biçiyoruz. Ne mutlu ki böylesine kutsal bir vazifenin içinde yıllarımı harcadım. Öğrencilerimin umutları, umutlarım, sevinçleri, sevinçlerim oldu. Yollarımız ayrılıyor demeye dilim varmıyor. Yollarımız hiçbir zaman ayrılmayacaktır. Yüreğimde hep öğrencilerim, okulum ve öğretmen arkadaşlarım olacaktır. Hepinizi bu duygu ve düşünceler içinde sevgi ve saygıyla selamlarken bizlerden bayrağı teslim alan tüm yeni meslektaşlarıma başarılar diler, benim gibi emekli meslektaşlarıma da sağlık ve huzur dolu günler dilerim. Allah'a emanet olun Allahaısmarladık diyerek sözlerini tamamladı.10 Öğrencinin hazırladığı ""Ben Öğretmen Olmak istiyorum" oratoryosundan sonra yıl içersinde başarılı olan ve Emekliye ayrılan öğretmenlere başarı belgeleri protokol tarafından verildi.  

Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün katkılarıyla gerçekleştirilen öğretmen ve öğrenciler arası kültürel, Anı Kompozisyon ve sportif etkinliklerde başarılı olan öğretmen ve öğrenciler ödülleri Protokol tarafından verildi.

Akhisarlı müzik öğretmenleri Rengül Yazgan Altay, Cemile Özlem Kılınç, Mustafa Kılınç ve Deniz Arıç'tan oluşan müzik grubunun söylediği şarkılar programa ayrı bir renk kattı.
24 Kasım Öğretmenler günü kutlamaları programına Hava Meydan ve Garnizon Komutanı Hava istihkam Albay Mehmet Şahin, Belediye Başkanı Salih Hızlı, İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, İlçe Jandarma komutanı Binbaşı Mete Demir, Askerlik Şube Başkanı Üsteğmen Mehmet Metin, İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer, şube müdürleri, Siyasi Parti ilçe başkanları, Okul müdürleri, öğretmenler ve vatandaşlar katıldı.
  YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber