AKHİSAR CHP, AKP VE MHP'DE BURUK SESSİZLİK; EN RAHAT İYİ PARTİ

Cumhur İttifakının Belediye Başkan AKP’li İnşaat Mühendisi Hüseyin Eryüksel’in, Millet İttifakının adayı CHP’li Eczacı Besim Dutlulu’nun, 3’er kontenjan ve 28 kişilik belediye meclis üyeleri  listeleri açıklandı ve İlçe Seçim Kuruluna teslim edildi. Listelerin açıklandığı ilk gün CHP-AKP ve MHP ilçe teşkilatlarında buruk bir sessizlik  gözlenirken, İyi Parti İlçe teşkilatı, CHP ve İP il başkanlarının  meclis üyeleri için yaptıkları protokol gereği en rahat parti olarak görüldü.

Cumhur İttifakının başkan adayı Hüseyin Eryüksel’in AKP’li kontenjan adayları İbrahim Kaya, Fatih Karabulut, Cem Doğan olurken, Millet İttifakının adayı Besim Dutlulu’nun CHP’li kontenjan üyeleri Ahmet Tınazlı, Hüsniye Burcu Alkın  ve Fatma Kıcabıyıkoğlu oldu. Cumhur ittifakının kontenjan adaylarının 3‘ü erkek olurken, Millet İttifakının kontenjan adaylarının 2’sinin  kadın olduğu dikkate çekti.

Cumhur ittifakının  meclis üyeleri arasında  sürpriz isimler bulunuyor. AKP adı altında  seçilecek sıralarda  bulunan  meclis üyeleri arasında, Akhisar  belediyesi 8 yıl danışmanlık yapan  Şehir Plancısı 8. Sırada ki Oya Küçük Nalbant, 6. Sırada Ticaret ve Sanayi Odası Meclis başkanı Feride Sakarya, AKP’den;  AKP İlçe başkan yardımcılığı da yapan daha sonra MHP’ye geçen Fikret Türk 4. Sırada bulunuyor.MHP  İlçe Teşkilatı ile bir zaman soğuk ilişkiler yaşayan, Büyükşehir ilk İlçe Koordinatörlüğü yapan 2. Sıradaki Doğan İnsivri sürpriz  isimler arasında bulunuyor. AKP listesinde Belediye başkanı Salih Hızlı’nın başkan yardımcılığını  yapan Ömer İşçi, Latif Çakmak ve  Ali Velestin’in ve yakınlarından  hiç kimsenin olmaması da dikkat çekerken,  Karabulut Şirketler Gurubundan Fatih Karabulut, ve Şoförler Odası Başkanı Halil İbrahim Doğan’ın oğlu Cem Doğan’ın kontenjan üyesi olmasının da sürpriz olduğu konuşuluyor.

Millet İttifakının meclis üyesi listelerinde de  sürpriz isimler bulunuyor. Listenin hazırlanmasında  Milletvekili Vehbi Bakırlıoğlu ve başkan adayı Besim Dutlulu’nun ağırlık koyduğu öğrenilirken, görevdeki 10 meclis üyesi  arasından sadece  1. Sıradaki üye Lütfü Akdağ bulunuyor. Diğer 9 üye listelerde bulunmuyor. Kontenjan üyeleri arasında 1. Sıradaki Ahmet Tınazlı’nın  Besim Dutlulu’nun yanında olmasını istediği arkadaşı olduğu, 2. Sıradaki Hüsniye Burcu Alkın’ın ilçe  başkanı İsmail Fikirli’nin yakın olduğu, en önemli sürpriz olarak MHP’den meclis üyesi olan,  Mimar  Fatma Kocabüyükoğlu’nun CHP saflarından seçime katılması  en çok konuşulun konuların başında geliyor.      

31 Martta yapılacak yerel seçimlere kadar bir ayı aşkın bir zaman olmasına rağmen, AKP,CHP ve MHP içindeki şimdilik buruk sessizliğin  kamu oyuna nasıl yansıyacağı merakla bekleniyor.

Haldun AKYÜZ     

YORUM EKLE
YORUMLAR
Hakan Gümüş
Hakan Gümüş - 2 yıl Önce

Buruk olmaları gayet normal Ak partiye ne kadar çıkarcı varsa doldu, artık gölette bir rakı sofrası kurarlar birlikte. Eryüksel acı sona şimdiden hazır.

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber