Akhisarpress.com - Spor Toto Süper Liginin 23. Haftasında 24 Şubat Pazar günü saat 19.00’da deplasmanda Kardemir Karabükspor ile karşı karşıya gelecek olan Akhisar Belediyespor’da 2 gün iznin ardından çalışmalar başladı.

Karabük maçının kendileri için çok önemli olduğunu ifade eden Teknik Direktör Hamza Hamzaoğlu; “Deplasmanda oynacağımız Karabük maçı bizim için çok önemli. Kendi sahamızda geçen hafta Galatasaray maçında en az puan veya puanlar ile ayrılabilirdik. Bunda başarılı olamadık ama şimdi Karabük maçından iyi bir neticeyle dönmek zorundayız. İnşallah oradan puanlar ile dönersek, önümüzdeki Elazığspor maçına çok daha farklı bir motivasyonla çıkabiliriz. Oyuncularımızın morali iyi gayet iyi bir şekilde hazırlanacağız.

Gazetecilerin Kenan’ın sarı kart cezalı durumda olduğunu hatırlatması üzerine Hamzaoğlu; “Kenan bizim için çok önemli bir oyuncu, ancak onun yerine oynayabilecek oyuncularımız da var bunu eksiklik olarak görmüyoruz.” diye ifade etti.

Yılmaz Atabarut Tesislerinde başlayan çalışmaların ilk günü düz koşu, kısa pas ve çift kale antrenman şeklinde devam etti. Kenan, Uğur, Sani ve Gökhan takımdan ayrı şekilde çalışmalarını sürdürdü.

Kardemir Karabük maçında 4 sarı kartı bulunan Kenan, sakatlıkları süren Gökhan ve Sani forma giyemezken, Galatasaray maçında sakatlanan Uğur’un MR sonuçlarına göre durumunun maç günü belli olacağı öğrenildi.