Akhisarpress.com - Ak Parti Akhisar İlçe Başkanlığı Yönetim Kurulu üyeleri 21 Mart Dünya Ormancılık Günü ve Orman Haftası olması nedeniyle Akhisar Orman İşletme Müdürlüğünü ziyarette bulundu.

Ziyarette Akhisar Orman İşletme Müdürü Mustafa Temel’den bilgiler alan Ak Parti heyeti 21 - 26 Mart Orman haftasını kutladılar.

İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit, Orman Haftası'nın amacının ormanların korunması ve geliştirilmesine yönelik ilginin arttırılması olduğunu kaydederek, Ağaçları ve ormanları korumanın insanlık görevi olduğunu belirtti.

Akhisar Orman İşletme Müdürü Mustafa Temel’de “Ağacı ve ormanı korumak herkesin insanlık görevidir. Ağacıyla, ormanıyla, suyuyla, taşıyla toprağıyla bu ülke hepimizindir. Ona sahip çıkmak herkesin en büyük görevlerinden birisidir. Gelecek nesillere bırakabileceğimiz en değerli ve en paha biçilmez miras, yaşanabilecek bir ortam hazırlamak ve onu korumaktır. Bu bilinçle hareket ederek uygarlığın en temel göstergesi olan ağacı ve ormanı korumak en önemli görevimizdir. Doğanın, ormanlarımızın diğer canlılar için de büyük önemi vardır. Ormanlarımız içerisinde binbir rengi ve binbir canlıyı barındırır. Fakat çoğu zaman bilinçsizce hareketler yüzünden, ormanlarımız yok edilmektedir. İşte bu tahribatın küresel ısınma ve kuraklık riskini perçinlemesi ve çölleşme tehlikesini meydana getirmesi açıkça ortadadır" dedi.

Akhisar Orman İşletme Müdürü Mustafa Temel’de ziyaretleri için Akhisar AK Parti yönetimine teşekkür ederek çalışmalarında başarılar diledi.