AK Parti ilçe teşkilatından yapılan yazılı basın açıklamasında şu ifadelere yer verildi:

“Akhisar Kamuoyunun Dikkatine!

Son günlerde Akhisar’ın gündemini fazlasıyla meşgul eden Sigara Fabrikası arazisinde Celal Bayar Üniversitesine tahsis edilen depodaki Akhisar Belediyesine ait kullanılabilir durumdaki malzemelerinin çalınıp hurda olarak  satılması  olayı hakkında;

Konu ile alakalı süreç yargı makamları tarafından soruşturulmaktadır Yargı organlarının soruşturmayı adaletli bir şekilde yürütebilmesi için konu hakkında olumlu ya da olumsuz bir yorumumuz ya da açıklamamız olmamıştır, olamaz!

Lakin Akhisar Belediyesinin makam araçları kullanılarak yapılan bu hırsızlığı sosyal medya üzerinden seviyesiz ve gerçek olmayan bir siyaset diliyle yapmayı her zaman tercih eden Belediye Başkanı olayı manipüle etmeye çalışmaktadır.

Akhisar halkının dikkat etmesi gereken bir diğer konu da daha öncesinde Üniversite alanına yapılan üniversite binasının klima aksamları çalınmış ve bina kablolarına kadar tamamen yağmalanmıştır

Akhisar Ak Parti ilçe Teşkilatı olarak konunun takibini yapmaktayız. Akhisar halkının vergileriyle alınan malzemeleri çalanı ve  sahip çıkamayarak çaldıran  Belediye Başkanı ve yönetimini kınıyoruz”