HALDUN AKYÜZ / ÖZEL HABER

60 yıldır kentin tam merkezinde bulunan Akhisar Şehir Stadı’nda bulunan kapalı ve açık tribünlerin ve çevre duvarlarının yıkılmasından sonra yepyeni bir proje, ilk etapta özellikle atletizmin tüm dallarının bulunduğu modern spor tesis için çalışmalar başladı.

Spor kompleksinin ikinci etabında spor salonu ve kapalı ve açık yüzme havuzları projesi bulunuyor.

Akhisar İlçe Spor Müdürü Hasan Hüseyin Oktay, “Modern Akhisar Belediye Spor-Toto Şehir stadının hizmeti açılmasından sonra şehrimizin tam merkezinde 37 dekar arazi üzerinde bulunun şehir stadı ve spor salonu için Beden Terbiyesi Genel Müdürlü ve İl Müdürlüğümüzün onayı ve ihalesi sonrası tekrar bir spor kompleksi olmasına karar verildi. 

İl etap ihalede, atletizmin tüm dallarına hitap edecek şekilde bölümler olacak. Bir kapalı tribün. Soyunma odaları, yürüyüş ve bisiklet yolları olacak. Modern tartan pistin ve tüm tesisinin ışıklandırılması ile 7/24 açık olacak. 

Görevliler hazır bulunacak. Müdürlüğümüzce yaz ve kış spor okulları da ilçemizdeki beden eğitimi öğretmenleri ve spor kulüplerimizin işbirliği açmayı da pampayı düşünüyoruz.  Çevresi çok yüksek olmamak üzeri modern bir şekilde tel örgü ile kapatılacak. 

2022 yılı içinde bitecek olan ilk etap proje sonrası ikinci etapta şu anda görev yapan 2000 kişilik spor salonu ve devamındaki futbol sahasının kale arkası olan boş araziye de açık ve kapalı yüzme havuzu tesislerinin yapılacağı planlanıyor” dedi.