Misak-ı Milli İlkokulu öğretmeni Ahmet Samim Tatar'ın sunuculuğunu yaptığı  Çelenk Programı Saat 09.00'da başladı. Tören komutanı Gazi Ortaokulu Beden Eğitimi Öğretmeni Çağatay Özçelik'in komutuyla bir dakikalık Saygı Duruşu ardından Akhisar Belediye bandosu eşliğinde Gazi Ortaokulu Müzik Öğretmeni Lale Dündar Ayyıldız yönetiminde İstiklal Marşı okundu. Daha sonra Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer tarafından Atatürk anıtına çelenk sunuldu.

Misak-ı Milli İlkokulu öğrencilerinden Bulut Akıcı (Atatürk Çocuk Olmuş), Halil Çelik (Dünya Çocuk Bayramı) şiirlerini ok-udular. Günün anlam ve önemini anlatan konuşmayı Misak-ı Milli ilkokulu öğretmenlerinden Gençay Savan yaptı. Gençay Savan;" 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı 101. Yılı kutlamalarına hoş geldiniz. İşte bu yüzden dünyanın bütün çocuklarını getirin buraya, kimi bir dere kenarından, kimi bir orman gölgesinden, kimi kentin kalabalık sokaklarından, kimi el değmemiş dağlarından yurdumun, kimi vatanına hasret, kimi anasına babasına, kimi mutluluktan azade, kiminin değmemiş sevgiye eli, kimi durmadan horlanırken, kimi bambaşka dünyalar yaratır hayalleriyle. Getirin bütün çocukları. Bugün 23 Nisan.. Egemenlik ulusundur diyerek /dünya liderlerine örnek olmuş çocuklar karşısındaki o mağrur duruş, o boyun büküş, o çocukluğunun yaşayamadığı her gününü küçücük yüreklere emanet etmekte hiçbir beis görmeyiş / Mustafa Kemal’in en önemli özelliğidir... Teşekkürler Atatürk’üm Çocuklar çocuklarımız bakmaya doyamadığımız, kıyamadığımız, alın terimiz, geleceğimiz, umudumuz, yarına hazırlayıp yanında yöresinde beklediğimiz, incinmesinden korktuğumuz, ayımız, yıldızımız, gündüzken güneşimiz, yapamadıklarımız ,yaptıklarımızdan daha fazla istediğimiz, üstüne titrediğimiz , arkasından kokusunu içimize çektiğimiz! getirin bütün çocukları, bayramları var bugün. El ele gönül gönüle,zararsız, ziyansız büyüttüğümüz o çocukları getirin. Hiçbir kaygı yaşamadan özgürce yaşasınlar, sıkıntı çekmeden geleceğe hazırlansınlar diye gözüne baktığımız, hiçbir hain el değmesin diye uğraştığımız çocuklarımızı getirin buraya. Bugün 23 Nisan. Ülke liderlerinin bir çoğuna! mücadele anlayışı ve devlet adamlığıyla örnek olmuş hala da örnek olmaya devam eden Atatürk’ün küçücük yüreklerin, ağız dolusu çocuk gülüşlerinin önünde sevgiyle eğilişinin adıdır 23 Nisan.

Sevgili çocuklar,

Sizler bizim geleceğimizsiniz. Uygar, mutlu bir dünya ve aydınlık yarınlar sizlerin.

Çocuklarımıza bugünü armağan eden Mustafa Kemal Atatürk’e gönülden teşekkür etmek demek, onun açtığı yolda, gösterdiği hedefe yürümek demektir. Yolunuz aydınlık , yüreğiniz insan sevgisiyle dolsun. Hepimizin bayramı kutlu olsun. Bayramlarımıza her ne kadar Covid 19 salgınının gölgesi düşse de /tüm ulusumuzun ve çocuklarımızın bayramını en içten duygularımla kutluyor. Milletçe daha güzel kutlamalarda buluşabilmeyi temenni ediyorum. Bu günleri bizlere armağan eden şehitlerimizin ve Mustafa Kemal Atatürk’ün aziz hatırasını /saygıyla anıyorum. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramımız kutlu olsun. Programın sona ermesinden sonra Akhisar Belediye başkanı Ecz. Besim Dutlulu ve CHP İlçe Başkanı Umut Çavuş yönetim kurulu ve üyeler ile birlikte Atatürk anıtına çelenk koyduktan sonra toplu halde fotoğraf çektirdiler.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programına Akhisar Kaymakamı Sabit Kaya, Akhisar Belediye Başkanı Ecz. Besim Dutlulu, Akhisar İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Mermer ve şube müdürleri, öğretmenler, öğrenciler ve CHP İlçe Teşkilatı katıldı.