banner113

Yağ Filtresi Neden Değiştirilir?

Yağ Filtresi Neden Değiştirilir?

Motordaki hareketli parçaların sürtünmesini önleyen motor yağını süzen ve motora daha temiz bir yağ gönderilmesini sağlayan yağ filtresi, kirlendiğinde araçta bazı arızalar meydana gelebilmektedir. Araç motorunun uzun ömürlü olması, aracın düşük yakıt tüketimi yapması ve araç performansının düşmemesi için yağ filtresinin motor yağı ile birlikte zamanında değiştirilmesi gerekir. Yağ filtresi değiştirilmediğinde biriken kirler motor bloğunun çizilmesine sebep olur ve bu kimi zaman da motorun çalışmasını engeller. Yağ filtresinin mutlaka aracın marka ve modeli ile uyumlu olması gerekmektedir.

Motor yağı kirlendiğinde ne olur?

Motor yağı motordaki sürtünmeleri azaltır ve motor çalışmak için ekstra enerji harcamaz, yakıt tüketimi de artmamış olur. Motorda zamanla sürtünmeden dolayı yağın içerisinde biriken küçük parçacıklar yağın akışkanlık ve kayganlık özelliklerini yitirmesine neden olur. Yağ kirlendiğinde motor sesi değişir, araç geç çalışır ve motor parçalarında sürtünmeden dolayı yıpranmalar meydana gelir. Bu nedenle periyodik olarak motor yağının değiştirilmesi gerekir. Aracın motor yapısı için en uygun motor yağını araç üreticileri belirlemiştir. Motor yağı çeşitleri yağın sentetik yağ veya mineral yağ olmasına göre farklılık göstermektedir. Motor yağı ve yağ filtresi değiştirilirken profesyonel kişilerden yardım almak önemlidir.

Online yedek parça sitesi www.hepotoparca.com’da birçok araç marka ve modeline ugun yağ filtresi çeşitleri yer alıyor. Örneğin; Opel marka bir araç sahibiyseniz; Opel yedek parça ihtiyacınızı Hepotoparca.com web sitesinden hızlı bir şekilde karşılayabilirsiniz.

Oto yedek parça sitesi Hepotoparca.com’dan aracınız için orijinal yedek parça çeşitlerine hızlı bir şekilde sahip olabilirsiniz. Otomobil, ağır vasıta, iş makinası ve toplu taşıma araçları için kaliteli ve orijinal yedek parça çeşitleri www.hepotoparca.com web sitesinde en uygun fiyatlarla yer alıyor. Hemen Hepotoparca.com e-ticaret sitesini ziyaret edin, aracınızın yedek parça ihtiyaçlarını hızlı bir şekilde temin edin.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber