banner113

Vatandaşlık Sorgulama

Ülkesi dışında başka bir ülkede vatandaşlık almak isteyen ve buraya yerleşmek isteyen insanların karşısında aşmaları gereken birkaç engel çıkabilir.

Vatandaşlık Sorgulama

Ülkesi dışında başka bir ülkede vatandaşlık almak isteyen ve buraya yerleşmek isteyen insanların karşısında aşmaları gereken birkaç engel çıkabilir. Bu engeller gayrimenkul satın almak veya belli bir miktarda para yatırmak olabilir. İşte bu sitede de ülkemizde vatandaş olmak isteyen yabancı uyruklu insanların hangi şartları yerine getirdiklerinde bu isteklerinin gerçekleşebileceği konusunda bilgiler veriliyor.

Vatandaşlık Hakkı Nasıl Kazanılır?

Yabancı uyruklu bir insanın vatandaşlık alması için yapılması gereken en önemli faaliyetlerden birisi yatırım yapmaktır. Peki, yatırım nakit veya taşınmaz yatırımı olabilir mi? Bu konuda ülke vatandaşı olmak isteyen insanların yapması gerekenleri konu alan yasal düzenlemeler vardır. Bunlarında içeriklerin de belirtilenlere göre, bir yabancının ülkemizde en az 250.000 Amerikan Doları taşınmaz yatırımı yapmalıdır. Ve ayrıca bu taşınmazı da 3 yıl boyunca başkasına satılamayacağı konusunda da şerh vermelidir. Yani satın aldığı konutu veya taşınmazı ülke içinde bir başkasına belli bir süreliğine satamayacağı konusunda mahkeme kararı almasıdır. Bu şerh işlemini sadece mahkeme değil aynı zamanda noter aracılığıyla da yapabilirler.

Süreç devam ederken vatandaşlık sorgulama ekranı üzerinden vatandaşlık sonucu durumunuzu online olarak NVI web adresi üzerinden sorgulayabilirsiniz.

Taşınmaz Alınırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yabancı yatırımcıların ülkemizde taşınmaz satın alırken dikkat etmesi gereken bazı noktalar vardır. Bunun yanında da sahip olması gereken bazı evrak ve belgeler olmalıdır. Bunları sıralayacak olursak, gayrimenkulün tapu senedi, satın alacak yabancı şahsın pasaport ve fotokopisi, mülkün bulunduğu belediyeden alınacak olan emlak rayiç bedeli değeri, zorunlu deprem sigortası poliçesi, satan kişinin bir adet vesikalık fotoğrafı, satın alan yabancı şahsın iki adet vesikalık fotoğrafı, satın alan yabancının, Türkçe bilmemesi halinde yeminli tercüman, devir işleminin vekille yapılması durumunda vekaletnamenin aslı veya onaylı örneği gibi dokümanlara sahip olmalıdır.

Vatandaşlık sorgu işlemleri için Develioğlu Hukuk web adresi ya da NVI web adresi üzerinden gerekli bilgiler doğrultusunda online vatandaşlık sorgu işlemi yapabilirsiniz.

Yabancıların Dezavantajları Olabilecek Durumlar

Yabancı yatırımcı dışarıdan ülkeye yatırım yaptığı için ve burada aldığı arsa veya taşınmaz ile ilgile tam hakimiyete sahip olmadığı için arsayı satan kişinin belli oyunlarına gelebilir. Bunlar arsanın veya taşınmazın ipotekli olması veya icralık olması gibi durumlar olabilir. Bu durumda yatırımcı fiiliyatta taşınmazı satın almış olurken hukuken bu satın alma işlemi geçersizdir. Biz de firma olarak bu hassas konularda size en yakın ve etkili desteği sağlıyoruz.

Vatandaşlık sorgulama ve vatandaşlık hukuku alanında detaylı bilgi için develiogluhukuk.com web adresini ziyaret edin!

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber