En Düşük Trafik Sigortası İçin Sigorta Şirketlerini Karşılaştırın

Zorunlu trafik sigortası, trafikte meydana gelen kazalarda kusurlu araç sahibinin karşı tarafta neden olduğu araç hasarlarını, kazaya ilişkin tedavi masraflarını,

En Düşük Trafik Sigortası İçin Sigorta Şirketlerini Karşılaştırın
09 Mayıs 2017 Salı 17:44

Zorunlu trafik sigortası, trafikte meydana gelen kazalarda kusurlu araç sahibinin karşı tarafta neden olduğu araç hasarlarını, kazaya ilişkin tedavi masraflarını, sakatlık ve ölüm durumlarında tazminat ödemelerini karşılıyor. Böylece sürücüler trafik sigortası yaptırdıklarında kusurlu oldukları trafik kazalarında maddi yükümlülük altında kalmıyor.

Aracın yaşı, marka ve modeli, trafiğe kayıtlı olduğu il, sürücünün yaşı ve hasarsızlık indirimi gibi unsurlar trafik sigortası hesaplama işlemini etkiliyor. Teklifli indirim ile sigorta şirketlerinin sunduğu en düşük ve en yüksek fiyat teklifleri arasından kendileri için en uygun trafik sigortasını seçen araç sahipleri, daha düşük trafik sigortası poliçesini satın alabiliyorlar. 1 Ekim 2016’da yürürlüğe giren teklifli indirim uygulamasına ek olarak tavan fiyat uygulamasıyla daha düşük trafik sigortası primi ödenebilecek.

Yeni Tavan Fiyat Düzenlemesi

 

Artan trafik sigortası fiyatları nedeniyle araç sahiplerinin primlerini kolaylıkla ödemesi için getirilen teklifli indirim uygulamasından sonra, tavan fiyat uygulamasıyla da primlere indirimler yansıyor. Tavan fiyat uygulamasında mevcut primler üzerinden uygulanacak indirimde otomobillerin trafikteki risk potansiyeli dikkate alınıyor. Trafikte en riskli gruptaki otomobillerin primlerine %28, en düşük riskli araç gruplarının primlerine %26’ya varan indirimler yansıyacak. Trafiğe ilk kez çıkacak otomobillerin ise mevcut primlerine göre ortalama %20’yi bulan indirim uygulanacak.

Zorunlu trafik sigortasına getirilen tavan fiyat uygulaması, 7 basamaklı  bir sistem. Sürücüler, basamak sisteminde hasarsızlık durumuna göre belirlenmiş tavan fiyatların üzerinde prim ödemiyor. Basamak tarifesinde belirlenen tavan fiyatlar şu şekilde:

●     7. Basamakta hiç hasarı olmayan sürücüler yer alacak ve 443,85 liradan fazla prim ödemeyecek

●     6. Basamaktaki sürücüler 564,90 liradan fazla prim ödemeyecek

●     5. Basamaktaki sürücüler 685,95 liradan fazla prim ödemeyecek

●     4. Basamaktaki sürücüler 807 liradan fazla prim ödemeyecek

●     3. Basamaktaki sürücüler 1.210,50 liradan fazla prim ödemeyecek

●     2. Basamaktaki sürücüler 1.614 liradan fazla prim ödemeyecek

●     1. Basamaktaki çok hasarlı sürücüler 2.017,50 liradan fazla trafik sigortası primi ödemeyecek

Basamak tarifesinde trafiğe ilk kez çıkan otomobiller 4. basamaktan başlatılacak ve 807 liradan fazla prim ödemeyecek.

Trafik Sigortasında 7 basamak için uygulanan indirim ve zam oranları ne kadardır?

●     7. Basamak - Poliçenin üçüncü yılının hasarsızlık ile tamamlanması halinde  7. basamaktan değerlendirilir ve %45 prim indirimi uygulanır.

●     6. Basamak - Poliçenin ikinci yılının hasarsızlık ile tamamlanması halinde  6. basamaktan değerlendirilir ve %30 prim indirimi uygulanır.

●     5. Basamak - Poliçenin ilk yılının hasarsızlık ile tamamlanması halinde  5. basamaktan değerlendirilir ve %15 prim indirimi uygulanır.

●     4. Basamak - İlk kez trafiğe çıkacak sigortalılar için uygulanır.

●     3. Basamak - Poliçenin birinci yılının hasarla tamamlanması halinde  3. basamaktan değerlendirilir ve %50 prim artırımı uygulanır.

●     2. Basamak - Poliçenin ikinci yılının hasarla tamamlanması halinde  2. basamaktan değerlendirilir ve %100 prim artırımı uygulanır.

●     1. Basamak - Poliçenin üçüncü yılının hasarla tamamlanması halinde 1. basamaktan değerlendirilir ve %150 prim artırımı uygulanır.

Trafik sigortası teklifi en kolay nasıl alınır?

Sigorta şirketlerinin sunduğu trafik sigortası tekliflerini, poliçe tutarlarını kısa bir süre içerisinde tarayarak karşılaştıran Koalay.com ile birçok sigorta şirketini eş zamanlı olarak sorgulayarak hızlı bir şekilde trafik sigortası satın alabilirsiniz. Koalay’ın anlaşmalı olduğu sigorta şirketlerinin sunduğu en uygun trafik sigortası fiyatları üzerine komisyon eklemeden teklifleri sunan Koalay.com’da sigorta şirketleri sundukları trafik sigortası fiyatlarını kendileri belirlemektedir. Koalay’da en uygun fiyatlı poliçenizi kredi kartınızla güvenle satın alabilirsiniz. Koalay.com kişisel bilgilerinizi son teknoloji güvenlik sistemleri ile korur.
 

Koalay’da trafik sigortası ve kasko sigortası yaptırabileceğiniz şirketler arasında; Aksigorta, Anadolu Sigorta, Ergo Sigorta, Eureko Sigorta, Groupama Sigorta, Güneş Sigorta, HDI Sigorta, Koru Sigorta, Mapfre Sigorta, Ray Sigorta, Sompo Japan Sigorta, Türk Nippon Sigorta, Unico Sigorta, Zurich Sigorta gibi alternatif sigorta şirketlerini bulabilirsiniz.


İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.