banner113

Çamaşır Makinesi Motor Kömürü Nedir? Neden Değiştirilmeli?

Çamaşır Makinesi Motor Kömürü Nedir? Neden Değiştirilmeli?

Yüksek devir hızında dönüşler ile çamaşırlardaki en zorlu kirlerin dahi çıkartılabilmesine yardımcı olan çamaşır makineleri, modern dünyada ev işlerine ayrılan zamanlarda önemli tasarruflar sağlıyor. Çünkü zorlu leke ve kire sahip olan çamaşırların iyi bir şekilde yıkanabilmesi için uzun vakitler ve fazla efor harcanması gerekliliği bulunuyor. Çamaşır makinesi ile birlikte böyle bir gereklilik kalmadığı gibi daha kısa zaman dilimlerinde, daha düşük su tüketimi gerçekleştirerek, daha yüksek kalitede bir yıkama gerçekleştirilebiliyor. Ancak çamaşır makineleri dijital teknolojileri ile her ne kadar tüm ihtiyaçlara yönelik olarak özel çözümler geliştiriyor olsa da zaman içerisinde mekanik temeli nedeni ile arızalanabiliyor. Aslında tamamen olağan bir mekanik sistem kullanımı süreci olması dahilinde çamaşır makinesinde yüksek devir hızının elde edilmesini sağlayan bir motor bulunur. Bu motor ateşleme ile çalışma gerçekleştirirken, makine motoru kömürü ise bunu sağlayan en önemli bileşendir. Zaman içerisinde de tıpkı çakmaklarda çakmak taşının bitmesi gibi makinelerde de kömür bitmesi gibi bir durum meydana gelebiliyor. Eğer makinenin kazanı dönmüyor ve sorun program aygıtı ya da kazan lastiğinden kaynaklı değil ise motordaki kömürlerden kaynaklıdır ki bu kömürünü değişimi sadece Arçelik Servisi merkezinin profesyonel teknik personelleri tarafından yapılmalıdır.

Çamaşır makinesinin en temel fonksiyonu olan devir hızı kapasitesini yakalayabilmesi açısından bu denli önemli olan motorundaki kömür bitse de bu süreç ilk kullanımdan itibaren kullanım yoğunluğuna da bağlı olarak değişiklik gösterir. Ancak oldukça uzun süreli olan bu süreç yıllar düzeyinde olur. Bu şekilde uzun süredir yoğun performansta veya olağan kullanım potansiyelinde kullanımı gerçekleştirilen çamaşır makinesinin kömürü bitmiş ise motora yeni kömür takılabilir. Yani kömürü bittiği dolayısı ile makinenin motorunun değiştirilmesi gerekmemektedir. Bu durumda Kurtköy Arçelik Servisi şubesinden destek alınabilir.

Son derece ekonomik şekilde çamaşır makinesinin motorunun kömürü uzman Soğanlık Arçelik Servisi teknik personelleri tarafından gerçekleştirilir. Değişim işlemleri sonrasında çamaşır makinesinin kazan dönüşünün rahat şekilde gerçekleştirilmesi sağlanarak, çok daha yüksek verimlilikte bir kullanım potansiyeli oluşturulabilmektedir. Yeni takılan motor kömürleri ile birlikte makine birkaç yıl daha bu konuda sorun yaşatmadan kullanılabilir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

body{ overflow-y: scroll; overflow-x: hidden!important; }