banner113

Zayıflamanın Kolay Yolu Probiyotikler

Probiyotik alımı normal şartlarda yetersiz kalıyor ise probiyotik tabletsupplementleri devreye girerek gereksinimi karşılıyor.

Zayıflamanın Kolay Yolu Probiyotikler

Probiyotik alımı normal şartlarda yetersiz kalıyor ise probiyotik tabletsupplementleri devreye girerek gereksinimi karşılıyor.

Genel tasviri ile probiyotiklerin bağırsak floarını düzenlediğini söylemek mümkün olsa da tam anlamıyla bu canlı mikroorganizmalar bağırsakta yaşayan yararlı mikroorganizmaların çoğalmasını ve bağırsak duvarına tutunarak zararlı mikroorganizmaların sayısıca azalmasını sağlarlar. Sağlıklı bir insanın bağırsaklarındaki canlı mikroorganizma sayısı hücre sayısından daha fazladır. Antimikrobiyal bileşiklerin üretilmesine olanak veren bu canlılar bağırsak işlevlerinin yerine getirilmesine ve bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcıdırlar.

Probiyotiklerin Zayıflama Üzerindeki Yolu

Dr. Ümit Aktaş’ın söylediği gibi bağırsaktaki canlı bakterilerin çoğaltılması ile rejime gerek kalmadan insan zayıflama olanağına sahiptir. Firmicutes adındaki bakterilerin vücuttaki şekeri alarak yağa çevirmek gibi önemli bir görevleri vardır. Bilimsel amaçlı yapılan bir deneyde obez olanlardaki probiyotik canlılar incelendiğinde bu bakterinin çok miktarda bulunduğuna rastlanılmıştır. Bir başka araştırmada ise bacteriodetes adındaki bakterilerin farelerdeki sayısı incelenmiş  vefirmicutes sayısı artırılıp bacteriodetes sayısı artırıldığında farelerin vücut ağırlıklarının % 15’e kadar düştüğü gözlenmiştir. Üstelik bu denek farelerin diyetlerinde herhangi bir değişikliğe gidilmemiştir. Eğer probiyotikler doğal yoldan yeterli miktarda alınamıyorsa bağırsakta çözünen probiyotik kapsül kullanımına yer verilebilir.

Rejim Yapmadan Kilo Vermek Mümkün!

Lactobacillusrhamnosus bakterisi özellikle kadınların daha kilo vermelerine yardımcı bir bakteridir. Yapılan bir araştırmaya göre 12 hafta süresince diyet uygulanan bir gruptaki kadınlara aynı zamanda Lactobacillusrhamnosus bakterisi takviye ediliyor. Diğer gruptaki kadınlara bakteri verilimi sağlanmadan sadece diyet uygulaması yapılıyor. 12. haftanın sonunda diyet uygulamasına ek olarak bakteri alımı yapan kadınların diğer gruba göre hızlı bir şekilde zayıfladıkları görülüyor.Probiyotik kapsül faydaları etkilerinden yararlanmaya devam edilerek bakteri alan grubun yalnızca diyetine son veriliyor ve bakteri alımlarının sağlanması devamlılık gösteriyor. Diğer grupta diyet uygulamasını bırakıyor ve kısa zaman içinde Lactobacillusrhamnosus alan gruba göre verdikleri kiloları yeniden almaya başladıklarına şahit olunuyor.

Probiyotikler İle İştah Kontrolü Sağlanabilir

Bağırsak ve beyin arasında ciddi bir ilişki söz konusudur. Probiyotikler kendilerini hayatta tutan yiyecekler istiyorlar. Bunun içinde insanın iştahını kontrol altında tutma konusunda oldukça başarılılar. Bu nedenle ne yenilirse yenilsin bu dost bakterilerin bağırsaktaki çalışmaları ile kilo almak hızla seyreden bir durum haline gelmiyor. Probiyotiklerin hayatta kalma istekleri insana doğrudan etki ettiği için insanların ne yiyeceklerini de belirleyen önemli bir unsur olarak karşımıza çıkıyor. Sağlıklı bir bağırsak florası için öngörülen beslenme şekli ev yapımı yoğurt, ev yapımı turşu ve sirke, güvenilir markaların destekleyici takviyelerinden yararlanmak probiyotiklerin gücünden yararlanmaya imkan veriyor. Probiyotik kapsül eczanehem üretim hem de saklama koşulları ile aranılan destek gıdaların teminini sağlıyor.

Probiyotik Takviye Seçiminde Nelere Dikkat Edilmelidir?

En çok dikkat edilen nokta probiyotik desteklerin içerisinde ne olduğudur. Bu konu kadar nasıl üretildikleri ve hangi koşullar altında saklandıkları da göz ardı edilememelidir. En iyi probiyotik kapsül şeker ve nişasta içermeyen, gluten, maya, buğday, soya ve süt ürünleri eklenerek üretilmeyenlerdir. Renklendirici, yapay aroma ve tatlandırıcı kullanılmayan takviyeler gönül rahatlığı ile temin edilebilir. Liyofilizasyon teknolojisi ile üretilen mide asidine karşı üstün koruma sağlayan probiyotik kapsül tavsiye için PolisakkaritMatrix Patentli özel içeriklerin tercih edilmesi gerektiği unutulmamalıdır.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber