banner113

Raf Düzenekleri İle Daha Düzenli Alanlar Oluştur

Dekor ve işlevsel açıdan raf dizgeleri  yaşam alanlarının daha verimli kullanılmasını sağlıyor.

Raf Düzenekleri İle Daha Düzenli Alanlar Oluştur
Dekor ve işlevsel açıdan raf dizgeleri  yaşam alanlarının daha verimli kullanılmasını sağlıyor.
Banyo, mutfak, oturma odası, yatak odası gibi evin hemen hemen her bölümünde raf kullanımına önem verilir. Bunun nedeni rafların hem dekorasyonu sağlaması hem de bu alanlarda daha geniş açık alanlar yaratmasıdır. Fonksiyonelliği açısından genellikle tercih edilir.
Örneğin: Çok sayıda kitabınız var ve bu kitaplarınızı artık koyabilecek yer bulamıyor ve koliler içerisine alıp çatı katlarına kaldırmak istemiyorsanız kitaplarınızı muhafaza edebileceğiniz raflar ile kitaplarınızın her daim gözünüzün önünde derli toplu kalmasını sağlayabilirsiniz.
Eğer evinizde biblolara yer veriyor ancak bu eşyaların düzensizliği gözünüze batıyor ise tüm biblolarınızı bir arada sergileyebileceğiniz dekoratif raf modellerinden yararlanarak hem evinize şık bir görünüm kazandırır hem de bu rafları fonksiyonel olarak kullanabilirsiniz.
Dekoratif Raf Modelleri
Banyolar için tercih edilen raf sistemleri genellikle açık raflar olarak dikkat çekiyor. Genellikle lavabo ile entegre edilen bu raflar banyoda bir bütünlük oluşturuyor. Doğru ve ölçülü banyo ışıklandırmaları ile de göze hitap eden banyo dekorasyonu sağlanıyor. Yer aldığı oda da mekanın atmosferini değiştiren raflar özellikle çocuk odalarında kullanılabilir. Raf kitaplık olarak kullanılan bu işlevsel eşyalar düzenli bir görünüm için oldukça gereklidir.
Çocuk odalarında yaratıcı fikirler ile dizayn edilen birbirinden farklı modeller çocuklar için iyi birer uyaran olma özelliğini gösterir. Çocukların odasında daha çok duvar dekoru ile bütünleşik bir görünüm sergileyen raf kitaplık modelleri üzerinde duruluyor. Onların sevdiği çizgi film karakterleri vb. dekorlar raf kitaplar ile buluşturuluyor.
Odanın genişlemesine büyük katkı sağlayan birbirinden farklı modeller genel olarak zemin ile temasın kesilmesini ve duvarlara monte edilerek zeminde yer açılmasını sağlıyor. Bilhassa dar odalarda raf sistemleri odanın daha verimli kullanılmasına imkan tanıyor. Günümüzde minimalist yaklaşımlar raf sistemlerinde de kendini gösteriyor. Buna istinaden asimetrik ahşap taşıyıcılar modern stil ile harmanlanarak kusursuz bir görünüm oluşturuyor.
Tek aksta monte edilen raflar her an elinizin altında bulunmasını istediğiniz dergi, gazete vb. objelerin sunumunu kolaylaştırır. Bu akstın yanına bir sandalye koyulması ile de oldukça verimli ve küçük okuma alanları oluşturulur. Bu raflar aksesuarların sunumunu sağlamak içinde kullanılabilir.
Çelik Raflar
Depo alanlarında kullanılan çelik raflar stoklama yapılabilmesi için ihtiyaç duyulan bir raf sistemidir. Stoklar nedeni ile mekanın daralması hatta stokların birbiri ile karıştırılması kaçınılmazdır. Fakat stoklamanın daha verimli yapılması için çelik raflar amaca uygun bir çözüm sunar. Bu raflar genellikle yedek parça depolama ve arşivleme ihtiyaçları için kullanılır. Çıkması muhtemel yangınların çelik rafları deforme etmemesi işletmeler tarafından bu rafların tercih edilirliğini artırır. Depo alanlarının ölçeğinde projelendirilerek kurulumu gerçekleştirilir ve uygun çözümleri alternatifler halinde sunar. İmalatında rack boyama sonrası fırınlama işlemlerinden geçmesine önem verilmesi insan sağlığı açısından herhangi bir tehlike doğurmadığını gösterir. Ürün operasyon aşamalarının akış hızında firmalara mükemmel bir avantaj sağlar. Raf çeşitleri arasında sökülüp takılmaya imkan veren bu model diğer modellerden ayrıcalık gösterir. Çelik raf modeli duvara monte edilerek de kullanıma imkan verir. Bu özelliği yönünden ev dekoruna uyarlanan raflar Evidea kalitesi ile özenle  imal edilir.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber