banner113

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğanın sunduğu mucizevi bitkilerle evde saç bakımı nasıl yapılır ile ilgili daha çok bilgiye sahip olmak için hemen tıklayın!

Evde Saç Bakımı Nasıl Yapılır?

Doğanın sunduğu mucizevi bitkilerle evde saç bakımı nasıl yapılır ile ilgili daha çok bilgiye sahip olmak için hemen tıklayın!

Her saçın farklı isteği olabiliyor. Kuru, yağlı, dökülen saçlar bunlardan bazıları olup saçın isteğine göre bakım yapmak önem taşıyor. Bu nedenle kişilerin öncelikle nasıl bir saç tipine sahip olduğunu bilmesi gerekir. Bu noktada şöyle bir örnek verilebilir: Yağlı saçlarda sebum üretimi fazladır. Kişi şampuan seçiminde yağlı saçlar için özel olarak formüle edilenleri tercih etmelidir. Aksi halde saçtaki fazla sebum üretiminin önüne geçilemediği gözlenir. Kuru saçlarda ise sebum üretimi daha az olup nem oranı da aynı ölçüde azalmıştır. Böyle bir saç tipi için ise sebum üretiminin biraz daha artırılmasına olanak verilir. Neticede saçların nem dengesi sağlanır. Bioxcinher saç tipine uygun formüle ettiği saç bakım ürünleri ile tüm saç sorunlarına bilimsel çözüm sunuyor.

Saç Tipine Göre Şampuan Seçimi

Saç dökülmesi: Neredeyse tüm insanların karşılaştığı saç dökülmesi sorunu erkeklerde daha fazla görülür. Erkeklerin % 70’ini etkilerken bunun nedeni daha çok biyolojik olarak tespit edilir. Ancak kadınlarda ise saçların fazla işlem görmesinden kaynaklandığı sonucuna ulaşılır. Saç dökülmesinin bunlar dışında da alopesiareata, yüksek ateşe bağlı dökülmeler, hamilelik, dengesiz ve yetersiz beslenmeye bağlı dökülmelerden kaynaklandığı da bilinir. Saç dökülmesinin önlenmesinde formüle edilen şampuan vitaminler ve mineraller yönünden zenginleştirilmelidir.

Kepek: Saç derisindeki bütünlüğün bozulması kepek oluşumuna sebebiyet veriyor. Malassezia mantarı saç derisindeki sebum ile beslenerek saç derisinde tahrişe neden oluyor ve ölü hücrelerin dökülerek saçta gözle görülür bir şekilde belirmesine neden oluyor. Seboreik dermatit ise kepeğin ileri düzeyi olarak görülen mantarın saçlı deride aşırı çoğalmasıdır.

Kuru Saçlar: Saçtaki nemin azalması ile saçlarda görülen dökülmeler ve özellikle saç uçlarında ortaya çıkan kırıklı yapılardır. Bu tip saçlarda saça tutunan peptitler ile formüle edilen şampuanların kullanılmasına önem verilmelidir. İnsan saçındaki peptitlere eş değer olarak aktif korteks ve katiküla tabakalarının özgün peptitlerini içerirler.

Yağlı Saçlar: Yağlı saçların ise sebum fazla sebum üretiminden muhafaza edilmesi sağlanmalıdır. Saç derisindeki aşırı yağlanma önlenerek saça sağlıklı bir görünüm kazandırılır. Yağlı saçlar parlak ve cansız görünürken sebum azaltıcı şampuanın kullanılması ile daha gür ve sağlıkjlı saçlara kavuşmak oldukça mümkündür.

Doğal Saç Bakımı

Şampuanlar saçların temizlenmesinde önemli rol oynarken saçların beslenmesinde ise birbirinden farklı doğal saç bakımı uygulamalarından yararlanılabilir. Saç kapakçıkları saçların dış etkenlere karşı korunmasını sağlar. Ancak şampuanlar bu kapakçıkları açarak saçları temizlemekle görevlidirler. Dolayısıyla şampuan kullanımından saçların doğal yapısının bozulmasına da sebebiyet verilebilir. Elbette en iyi ve en kaliteli şampuanların kullanımının sağlanmasının yanı sıra aynı zamanda saç kapakçıklarının işlevini yitirmemesi için saç bakımı yapılmasına önem verilmelidir. Saç bakımı doğal olarak ve ekonomik bir düzeyde son derece mümkündür.   Kuru ve cansız saçlara yumurta ve zeytinyağı maskesi uygulanarak saçların nem dengesini kazanması sağlanırken aynı zamanda kepek oluşumun da önüne geçilir. Yoğurt, bal ve elma sirkesi saçlar için doğal bir nemlendiricidir. Avokado, badem ve zeytinyağı maskesi saç kırıklıklarının oluşumunu engeller.Saç bakımı evdeyapıldığında ekstra bir maliyete gerek duyulmadığı görülüyor.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber