banner113

SES BARİYERİ NEDİR? NEYE YARAR?

Yüksek seslerin, gürültünün var olduğu yerlerde bırakın yaşamak soluklanmak bile zor geliyor.

SES BARİYERİ NEDİR? NEYE YARAR?
Hal böyle olunca bu büyük soruna el atmak ve meseleyi kökünden halletmek için çözüm yolları arayışına giriyorsanız işte sizlere kesin çözüm. Ses bariyeri gürültü ve ses ortamlarını daha yaşanılabilir bir hale getiren kurtarıcımız desek pekte abartmış olmayız. Havaalanı yakınlarında, otoyol ve köprü yakınlarında oturanlar bilir ses günümüzü en çok bölen ve bizi en çok rahatsız eden etmenlerin başında yer almaktadır. Özellikle sizlere sıralamış olduğumuz bu gibi yerlerde yaşıyorsanız bu gürültüden kurtulmak için ses bariyerlerini kullanmanız kaçınılmaz bir çıkış yöntemi olacaktır. Bu bariyerler rulo veya levha şeklinde olabilir. Sesin dağılmasını ve sizlere ulaşmasını engelleyen işlevi sayesinde sesten uzakta rahatça yaşayabilirsiniz. Kalınlığı ve yoğunluğu alanın ihtiyacına göre değişiklik göstermektedir.
 
Pleksi nedir? İşlevleri nelerdir?
 
Yapı olarak renkli ve renksiz çeşitleri bulunan cam ile görünüş itibarı ile çok fazla benzerlik gösteren fakat kullanım alanları ile camdan daha avantajlı ve daha kullanışlı olan bir plastik çeşididir. Kolayca kesilebilen, kullanılacak alana göre delinebilen özelliği sayesinde istenilen her yere kolaylıkla montaj yapılabilmektedir. Saydam veya yarı saydam olarak üretilen bu üründe istediğiniz her özelliği kolayca bulabilirsiniz.
 
Kullanım Alanları Nelerdir?
 
Kullanışlı olarak bizlere pek çok avantaj sağlayan bu maddeler günlük hayatımızda kullandığımız ürünlerin neredeyse tamamını oluşturmaktadır. Dezavantaj olarak birkaç özelliğe sahip olması dışında istediğiniz her alana kolaylıkla uyum sağlayacaktır. Size bahsetmiş olduğumuz dezavantaj ise termodinamik bir yapıya sahip olduğundan yanmaya karşı dayanıklılığı diğerlerine göre daha azdır. Kullanıldığı alanlar ise sıralamak ise bitmez fakat biz sizlere biraz açıklayalım.   Dekorasyon ve iç mimari alanda kullanılan özel tasarım ürünleri, merdiven küpeşte ve tırabzanlarında kullanılan malzemeler,  ev-büro mobilyaları ve banyo-mutfak aksesuarları bunların başlıcaları ve bizim en çokça kullandığımız eşyalardır. Günlük hayatımızda sıklıkla kullandığımız levha sadece bununla sınırlı kalmıyor. Akrilik levhaları da bunlarından sıklıkla kullanılmaktadır. Kullanım kolaylığı ve kurulum kolaylığı ile bu malzemeler hayatımızı daha kolay bir hal almasını sağlamaktadır.
 
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber