banner113

2014 Yılı Tarım Sayımı Başladı

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca tarım işletmelerine ait tarımsal faaliyetlerin tamamının kayıt altına alınması için kurulan Tarımsal Üretim

2014 Yılı Tarım Sayımı Başladı
 Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığınca tarım işletmelerine ait tarımsal faaliyetlerin tamamının kayıt altına alınması için kurulan Tarımsal Üretim Kayıt Sisteminin (TÜKAS) kullanılması, güncellenmesi ve geliştirilmesi için Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğünce çalışmalara başlandı.


Akhisar İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Akif Şenyürek tarafından görevli personellere tarım sayımında kullanılacak olan mobil tablet bilgisayarların dağıtımı yapıldı. 

İlçe Müdürü Mehmet Akif Şenyürek tarım sayımı ile ilgili olarak yaptığı açıklamada şunları söyledi. “Tarım işletmeleri, TÜKAS'a kayıt olabilmek ve TÜKAS kayıtlarını güncellemek için, istenen bilgi ve belgelerle, il veya ilçe müdürlüklerine, köy tarım merkezlerine başvuruda bulunabileceklerdir. Çalışmaların 30 Ağustosa kadar tamamlanması hedeflenmiştir. TÜKAS'a yapılan kayıtlar, istatistiki veri toplamayı amaçlayan bir çalışma olup, esas olarak tarımsal faaliyetin belirlenmesine yönelik olacaktır. Bu kayıtlar hiçbir şekilde mülkiyet tespitinde esas alınmayacak ve mülkiyet hakkı doğurmayacaktır.

Köy Tarım Merkezlerinde görevli 24 personelimiz tarafından tarımsal işletmelerin parsel bazında arazi, bitkisel üretim, hayvancılık ve makine ekipman bilgileri Bakanlığımızca ilk kez uygulamaya konulan mobil uygulama ile TÜKAS ‘a kayıt edilecektir.

Bu çalışmalar  her yıl yapılacak olup, TÜKAS yönetmeliğine göre Tarım işletmelerinin tarımsal faaliyetlerinde kullanılan girdilerin temininde TÜKAS’a kayıtlılık esas alınacaktır.

Bu nedenle çiftçilerimizden  bilgi vermekten çekinmeden, görevli personellerimize yardımcı olmalarını rica ediyorum.

Güncelleme Tarihi: 18 Temmuz 2014, 18:00
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber