banner234

Taraftarla Kucaklaş(ma)ma ve Vefa

Akhisar Belediyesporumuz  Spor Toto Süper Ligde 3. Sezonu hazırlıklarının 1. etabını yeni Teknik Direktörü Mustafa Reşit Akçay ve ekibi ile Erzurum Palandöken kampı ile sürdürüyor. Anlaşmaları devam eden ve sözleşmesi  uzatılan oyuncular ve teknik ekip Akhisar’da bir araya gelmeden, Erzurum’da toplandılar.

Bilindiği gibi   şehir stadımız Süper Lig kriterlerine sahip olmadığı için  iki sezondur  lig maçlarımızı  Manisa 19 Mayıs stadında oynuyoruz. 3. Sezonumuzda da  maçlarımızı Manisa’da oynamaktan başka çaremiz yok. Belediyemizin ve kulübümüzün desteği ile  15 günde bir  taraftarlarımız yağmur, çamur, soğuk, sıcak demeden  fedakarlıklar yaparak risk alarak   Manisa’ya maç izlemeye gidiyorlar. Galibiyetler halinde sevinç ve neşe içinde, mağlubiyetler halinde üzgün ve karamsarlık içinde   Akhisar’a dönüyorlar.  Her konuda;  yılların  Manisa-Akhisar rekabeti nedeniyle Manisalı sporseverler Akhisar maçlarını beklenen ilgiyi göstermiyorlar.  

Belediyemizin ve yönetim kurulunun fedakarlıklarına rağmen  Manisa 19 Mayıs stadındaki  tribünleri beklenen şekilde  dolduramıyoruz. Bunun en önemli sebeplerinden biride   taraftarlarımızın  takımla istenen düzeyde kucaklaşmamasıdır. Bu kucaklaşma, coşku ve heyecanı yaşamanın ve yaratmanın çok zor olmadığına inanıyorum. Örnek  olarak, başkan ve yönetim kurulunun güven ortamı içinde  şeffaf davranması, her kulübün yaptığı gibi,  taraftarlara açık bir sezon açılış töreni düzenlemesi, yapılacak konuşmalarla  oyuncuların tanıtılması ve sezon için  projelerin açıklanması,  medyada yer almasını gösterebilirim. Tabii bu arada  geçtiğimiz sezonda önemli adımların atıldığı alt yapıdaki genç kardeşlerinde sezon açılış töreninde  hazır bulunmaları onlara da önemli bir motivasyon olur düşüncesindeyim.

VEFA

Her zaman yazmak istesem de, çok seyrek karalamaya çalıyorum. Üstte Akhisarspor için yazdığım  satırlarla pek ilgisi olmasa da okuyucuların anlayış ile karşılayacağına inanıyorum.

Akhisar Belediyespor’a çok emek veren Hamza Hamzaoğlu ve ekibinin başarısı, Hamza Hamzaoğlu’na büyük onur kazandırarak Milli Takımın teknik ekibine yükselmesine neden oldu. Tabii ki Akhisar’ın da  Hamza Hamzaoğlu’nun bu başarısına  katkı sağladığı bir gerçek. Benim ve bir çok sporsever ve futbolseverin düşüncesi, Hamza Hamzaoğlu ve ekibinin bir veda toplantısı ile Akhisar’dan ayrılmaları güzel olurdu. Bu toplantıya  Manisa Valisi dahil  protokolün  katılmasını sağlanması ve Akhisar’a veda eden Hamza Hamzaoğlu ve ekibinin özel anılarla, hatıra olarak verilecek  şiltlerle  Akhisar’dan ayrılmaları çok hoş olurdu.  (Çünkü  Akhisar Belediyespor  Süper ligin tek Ege takımıydı). Büyük dostluklar elde  ettiklerine inandığım başta Hamza Hamzaoğlu olmak üzere, yardımcıları Yıldırım  Uran, Fuat Buruk, Metin Mert  çalıştıkları dönemde başarılı oldular.  Akhisar Belediyespor’un  profesyonel bir takım olmasında çok önemli adımlar attılar.  Büyük katkı  sağladılar. Biz Akhisarlılar vefa örneği göstererek, ne kadar konuksever  ve  hatırşinas  olduğumuzu göstermemiz gerekiyordur kanısındayım.
YORUM EKLE
YORUMLAR
vatandaş
vatandaş - 5 yıl Önce

çok doğru ve yerinde tespitler sayın haldun akyüz. teşekkürler. umarım dikkate alınır ve uygulanır.

İrfan UZUN
İrfan UZUN - 5 yıl Önce

yayzdiklariniza katiliyiorum. hamza hocamiza şi̇lt ve veda kokteyli̇ veri̇mesi̇ gereki̇rdi̇.slmlar

taraftarlar
taraftarlar - 5 yıl Önce

vefami bunlar akhi̇sarli olupta ki̇me vefa örneği̇ gösterdi̇ler ki̇.daha geçen gün alt yapi sorumluluğuna ki̇me geti̇rdi̇kleri̇ni̇ çok i̇yi̇ bi̇li̇yorsun haldun ağabeyci̇m.hi̇ç bi̇r başarisi olmayan ,hi̇ç sevi̇lmeyen sali̇hli̇li̇ bi̇r hocayi alt yapi sorumluluğa geti̇ri̇yolar.neden akhi̇sarli bi̇r hocayi bu göreve geti̇rmi̇yorlar. geçmi̇şte bana göre akhi̇sarsporun efsane futbolcularindan bi̇ri̇ olan oynadiği futbol i̇le, beyefendi̇li̇ği̇ i̇le ve gi̇tti̇ği̇ her yerde akhi̇sari başarili bi̇r şeki̇de temsi̇l eden yillarca kaptanlik yapmiş bi̇r emi̇n kaptana ni̇çi̇n görev vermi̇yorlar, ni̇çi̇n akhi̇sarspora emek vermi̇ş eski̇ futbolculara görev vermi̇yorlar.bunlarin vefalari kendi̇leri̇ne ağabeyci̇m. her şeyi̇ çok güzel di̇le geti̇rmi̇şsi̇n eli̇ne yüreği̇ne sağlik i̇nşallah yöneti̇ci̇leri̇mi̇z okurda bazi şeyleri̇n farkina varirlar.sevgi̇leri̇mle.

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber