banner113

Eski Belediye Başkanından Stadın Adına Teklif

Yapımı yarım kaldıktan sonra, Belediye Meclisinin aldığı kararla, Bakanlık tarafından bitirilecek olan yeni stadın adının “Zeytin Arena” olması istendi.

Eski Belediye Başkanından Stadın Adına Teklif

 Yapımı yarım kaldıktan sonra, Belediye Meclisinin  aldığı kararla, Bakanlık  tarafından bitirilecek olan  yeni stadın adının “Zeytin Arena” olması istendi.

Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜFAD) Akhisar şube başkanı,  1984-1989  yılları arasında Belediye başkanlığı yapan Hüsnü Kahraman, “Şehrimiz adını  süper ligde 4. Sezonu da  başarı ile  tamlayan Akhisar Belediyespor, dan sonra, zeytin ve zeytinyağı ile de tüm Türkiye’ye  duyurdu. Akhisarlı olan Mimar Adnan Kazmaoğlu’nun da  hazırladığı ilk Mimari projede   yeni stadın  çatılarında da  zeytin yaprağı şeklinde görüntüler var. Bu yüzden TÜRFAD yönetimi ve eski bir Belediye başkanı olarak  yapımı sürecek olan  yeni stadımızın adının “Zeytin Arena” olmasının uygun olacağını düşünüyoruz. Bu görüşümüzün  Ticaret ve Sanayi Odamız, Ticaret Borsamız ve Ziraat Odamız tarafından da  değerlendirilmesinin  önemli olduğuna inanıyoruz. 15 milyon zeytin ağacı ile “Zeytinin Başkenti” ilan edilen Akhisar’ımızda  gelecek sezon oynanan  maçlarda, yazılı ve görsel basında “Akhisar Zeytin Arena”  adının geçmesinin önemli olacağına TÜRFAD ve şahsım adına inanıyorum. Bu arada  şunu da belirtmeden geçemeyeceğim. Belediye başkanı olarak görev yaptığım dönemde, belediyemiz tarafından İzmir İstanbul karayolu üzerinde,  Tren garının yanında bulunan arsamızda 3  yıldızlı otelimizin adını da o yıllarda  Akhisar deyince şark tütünün merkezi  olan şehrimizin adı akla geliyordu. Otelin adını  “Otel Tütün” koymuştuk. Şimdi de  stadımızın adının “Zeytin Arena”  olması yerinde olacaktır.” Dedi.  


Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2016, 15:23
YORUM EKLE
YORUMLAR
akigodeplase
akigodeplase - 3 yıl Önce

bence bu isim uygun değil.eskiden bu topraklarda tütün vardı üzüm vardı pamuk vardı ne oldu hepsi tarih oldu.zeytin yarın öbürgün ne olur bilinmez.hem arena ne imiş filmlerdeki gibi roma gladyatörlerimi oynayacak orada.en uygun isim mustafa kemal atatürk.türkiye genelinde yapılan bütün yeni stadyumlara arena deniliyor.bizimki ayrıcalıklı olsun.

Pragdon
Pragdon - 3 yıl Önce

buna kısaca vizyonsuzluk diyoruz.

irem
irem - 3 yıl Önce

hüsnü bey artık çekil köşene kendim gösteriyim çabalarına girme boşver ne yapıcan stadın adını bak rahatını

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

body{ overflow-y: scroll; overflow-x: hidden!important; }