banner113

Salih Hızlı, Kentsel Dönüşüm Planını Açıkladı

Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisarlı yerel ve ulusal basın mensupları ile olağan aylık toplantısın

Salih Hızlı, Kentsel Dönüşüm Planını Açıkladı

Haber Merkezi - Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisarlı yerel ve ulusal basın mensupları ile olağan aylık toplantısını Gülbeyaz-ı Ziyafet Restorantta yaptı. Belediye Başkanı Salih Hızlı'ya Başkan yardımcıları Ömer İşçi ve Latif Çakmak ile Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürü İbrahim Topaloğlu da eşlik etti.

Büyükşehir yasası ile birlikte Köylerin de Akhisar Belediyesine bağlanmasının bir fırsat olduğunun altını çizen Başkan Hızlı; yapılacak projelerin artık daha geniş anlam ifade etmesi gerektiğini dile getirdi. Köylerdeki tarım ve hayvancılık potansiyelinin çok iyi değerlendirilmesi gerektiğini bunlar için projelerin hazır olduğunu ve önümüzdeki günlerde bunları açıklayacaklarını belirten Başkan Hızlı; geleceğe yatırım yapacaklarını belirtti.

Kentsel Dönüşüm Planı hakkında bilgi veren Başkan Hızlı; hedefimiz yerinde dönüşümü sağlamaktır. Bu imkanı yerel teknik elemanlar ile yapmak istiyoruz. Bu alan 53 buçuk hektarlık bir alan, oluşturduğumuz plan içerisinde herkese eşit imkan sağlamaktır. Kentsel dönüşüm ile rutin kavramlarımız mevcut. Çevre Bakanlığının çerçevesinde kurulacak bir heyet ile mahalle toplantıları ile bu karar sürecine katılmaları sağlanacaktır. Detaylar hazırlanıyor, bunları ileri ki dönemlerde paylaşacağız. Bir masada halk bir masada halk, projeyi üreten ve yerel yönetimlerin denetiminde bu işler yürüyecektir. Bu aradaki uygulanacak proje kamusal alanlar, yeşil alanlar, otoparklar, koruma alanlarına dikkat edilecek, yeşil alanlar olacak, planlama ilkelerine yönelik kararlar alınması gerekiyor, hak sahipleri ile anlaşma yapılmadan uygulama başlamayacaktır" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

body{ overflow-y: scroll; overflow-x: hidden!important; }