banner113

Manisa Milletvekili Özgür Özel Bayram'da Gazze'ye Gidiyor

CHP’li milletvekilleri Bayramda Gazze’ye gidiyor. CHP’li vekiller yaptıkları açıklamada: “İnsanlık kalkanı oluşturacağız” dedi.

Manisa Milletvekili Özgür Özel Bayram'da Gazze'ye Gidiyor
 CHP’li milletvekilleri Bayramda Gazze’ye gidiyor. CHP’li vekiller yaptıkları açıklamada: “İnsanlık kalkanı oluşturacağız” dedi. 

CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba başkanlığında oluşan bir heyetle Cumhuriyet Halk Partisi Bayram’da Gazze’de olacak. Gazze’ye gidecek ekip şöyle: CHP Genel Başkan Yardımcısı Veli Ağbaba, CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel, Muğla Milletvekili Nurettin Demir, Erzincan Milletvekili Muharrem Işık, Tunceli Milletvekili Hüseyin Aygün, İstanbul Milletvekili Mahmut Tanal ve Ankara Milletvekilleri Levent Gök ve Sinan Aygün.

KAĞITTA KALMASIN

CHP’li Heyet aldıkları bu karara ilişkin şunları söylediler:

"TBMM İnsan Haklarını İnceleme Komisyonu'na kağıt üstüne kınamalar yapılmaması, bölgeye gidilerek gerekirse kalkan olunması için bir çağrıda bulunduk. Gazze’den akan kanı, uluslararası düzeyde yapılan ve kağıt üstünde kalan kınamalar da durdurmamaktadır. Filistinli kardeşlerimiz yanı başımızda katledilmektedir. Bugün itibariyle, İsrail'in insan haklarına aykırı uygulamalarına ve yürüttüğü savaş politikasına dur diyebilmek için, Ortadoğu'da barışın sağlanması adına gerçekten samimi bir adım atarak Filistin'de dökülen kanı durdurabilmek için Gazze'ye hareket etme kararı aldık. Bölgeye ulaşabilmek için hangi yolu ve yöntemi izleyeceğimiz konusunda çalışmalara başladık. Yarın konuyla ilgili Dışişleri Bakanlığı’na bilgi vereceğiz. Umarız bizler, İsrail’in Gazze’de yaptığı bu katliama bayramda bütün dünyanın dikkatini çekebiliriz. Bu amaçla CHP olarak orada olacağımızı, orada olmak için girişimlerde bulunacağımızı kamuoyunun bilgisine sunuyoruz.”

ÇOCUKLAR ÖLMEYE DEVAM EDİYOR

CHP Manisa Milletvekili Özgür Özel konuyla ilgili yaptığı açıklamada şunları söyledi;

“CHP olarak bu kararı açıklamamızın ardından Dışişleri Bakanlığı ile görüşeceğimizi söyledik. Görüşmeyi bugün ya da Çarşamba günü yapmayı planlıyoruz. Önce Genel Başkan Yardımcımız Veli Ağbaba’nın başkanlığında gideceğimiz heyetle birlikte bir toplantı yapacağız. Önemli olan şu: Her zaman çocuklar ölüyor ve biz Meclis’te bir bildiri yayınlıyoruz. Kararlı bir bildiri oluyor ama sonra bu bildiri unutuluyor ve çocuklar ölmeye devam ediyor. İlk kez bildiri yayınlamanın dışında bir şey yapılması gerektiğinin altını çiziyoruz. istiyoruz. Civarındaki bütün ülkeler ile sorun yaşayan, geleneksel diplomatik ağırlığını kaybetmiş olan Türkiye’nin bölgede söylediği sözün kıymetinin olmaması, Dışişleri Bakanının, Başbakanın her zaman en üst tonda, en sert ama arkası gelmeyen açıklamalarının sonuç vermiyor olmasına bir tepki olarak bu ziyareti planladık. O gün Meclis’te bildiri yayınlandı ve ardından AKP, CHP milletvekilleri ile ilk kez birlikte İsrail Büyükelçiliğinin önündeki protestoya katıldık. Ama katliam devam ediyor. Daha sonra TBMM İnsan Hakları Komisyonu’na bu görüşümüzü ifade ettik. Ama onlardan da bu konuda henüz bir dönüş olmadı. Kaldı ki, Başbakan geçen seneden beri Gazze’ye gideceğim dedi ama hala gitmiş değil. Bu sözünün üzerinden 1 yıl geçti.”

CANLI KALKAN OLACAĞIZ

“Bu yaptığımız yola çıkmaktır. Oraya gittiğimiz de ne ile karşılaşacağımızı bilmiyoruz. Ama önemli olan şu: önümüzdeki bayramda Gazze’de olmayı, gerekirse çocuklara atılan bombaların önüne canlı kalkan olmayı ve orada kalıcı barışın sağlanması için katkı sağlamayı görev olarak biliyoruz ve o yola çıkıyoruz. Yolda karşılaşacağımız güçlüklerin ise hiçbir önemi yok. Aksi takdirde herkes bu güçlükleri düşünürse, esas vahşeti, katliamı oradaki siviller, çocuklar yaşamaya devam edecek.” dedi. 

Güncelleme Tarihi: 22 Temmuz 2014, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber