Akhisar AK Parti'de Danışma Meclisi Yapıldı

AK Parti Akhisar ilçe teşkilatı danışma meclis toplantısı lokal binasında yapıldı. 

Akhisar AK Parti'de Danışma Meclisi Yapıldı
16 Mayıs 2017 Salı 00:49

AK Parti Akhisar ilçe teşkilatı danışma meclis toplantısı lokal binasında yapıldı. 

Toplantı öncesi yapılan divan kurulu seçiminde Aygün Taşkıran, Mehmet Ali Kışla, Cemal Sağ, Ferhat Karaoğlu, Arzu Kokaz seçildi. 

Toplantıya AK Parti İl Başkan Yardımcısı Nuri Ok, Akhisar Belediye başkanı Salih Hızlı, AK Parti İlçe Başkanı İsmail Hakkı Şenyiğit, Akhisar Belediye Başkan Vekili Zafer Aşkın, Belediye Başkan Yardımcısı Latif Çakmak, İl ve İlçe Kadın Kolları Başkanı, İl ve İlçe Gençlik Kolları Başkanları ve yönetim kurulu üyeleri katıldı.

İlk olarak açılış konuşmasını yapan Akhisar AK Parti İlçe Başkanı İ. Hakkı Şenyiğit; “16 Nisan Anayasa değişikliği halk oylamasından sonraki ilk danışma meclisi toplantımızı gerçekleştiriyoruz. Teşkilatlarımızın ve seçilmişlerimizin gayretleri ve çalışmaları sonucunda bu referandumdan %51.4 ile evet çıkarmayı Allah bizlere nasip etti. Bu referandumda son sözü yine aziz milletimiz söylemiştir. Aynı zamanda milletimiz, bu halk oylamasında yüksek bir katılımla da demokrasi dersi vermiştir. Necip milletimiz vatan vezubahisse gerisi teferruattır sözünü 15 Temmuzdan sonra 16 Nisan’da da bir kez daha ispatlanmıştır. Bu ferasetli, basiretli, faziletli milletin bir parçası olmaktan ne kadar gurur duysak azdır. 16 Nisan’da gerçekleştirilen Referandum %51.4’lük evet oranıyla sonuçlanmış ve ülkemizin önünde yeni bir ufuk açılmıştır. Bu ufuk bizim, birlik ve beraberliğimize, güven ve istikrara, 2023, 2053 ve 2071 hedeflerimize ulaşmamızı sağlayacak bir ufuktur. Ayrıca vesayeti, belirsizliği, koalisyonları ve her türlü engellemeleri önümüzden kaldıracak olan bir ufuktur. 

İlk hedefimiz, partimizin kurucusu lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ı 3. Olağanüstü kongrede yeniden genel başkan yapmaktır. Bu şölene hep beraber katılacağız. Şimdiden hayırlı olsun” dedi.

Akhisar Belediye başkanı Salih Hızlı; “Ülkemiz Cumhurbaşkanımız önderliğinde çok önemli bir yola girmiştir. Bunu hep birlikte çalışarak başardık. Yine bundan önce olduğu gibi Cumhurbaşkanımıza ve bu ülkenin erdemli insanlarına hep birlikte omuz vermeliyiz. Söz bana gelince belediye tarafından da bir şeyler söylemem lazım. Bu danışma meclisimizin bir amacı da eksiklerimizi birbirimize söylemektir. Biz Akhisar belediyesi olarak ilçe teşkilatımızla en üst seviyede uyum içerisindeyiz. Belediye dendiğinde hizmetler konuşulması gerekiyor. Biz üçüncü dönemdir Akhisar’da belediye iktidarındayız. İlk iki dönemimiz sonrası üçüncü dönemde bir büyükşehir yasası ile birlikte farklı bir noktaya eğrildik. Bir şikayet olsun diye söylemiyorum ama durumlar değişti belediye hizmetleri açısından geçici de olsa insanlarımız algılama sıkıntısı yaşadı. Aslında büyükşehir yasası ruhu itibariyle mutlaka çıkarılması gerekli bir yasaydı detay sıkıntıların olduğunu söylüyoruz. Onların düzeltilmesi konusunda Milletvekillerimizde büyük gayret sağlıyorlar. Büyükşehir yasasının gelmesiyle birlikte belediyecilik hizmetleri ikiye ayrıldı. Örneğin daha önce iller bankasından 7 lira geliyorsa büyükşehir yasasından sonra 10 lira gelmeye başladı. Bu olumlu fakat olan şey daha önce 7 liranın hepsi Akhisar belediyesine gelirken şimdi 5 lirası 4 lirası gelmeye başladı büyükşehire de bu 5 liranın yada 6 liranın bir kısmı da gitmeye başladı.  Belediyecilik hizmetlerinde gelen paranın miktarı artmasına rağmen belediyecilik hizmetlerinin Akhisar’a gelen kısmı düştü bu da normaldir çünkü görev paylaşımımızda oldu. Burada eksik varsa ve bunun olduğu her platformda söyleniyor bunu iyi niyetle söylüyorum büyükşehir belediyesinin geçiş süreci bu koordinasyonun Akhisar’a gelen payların Akhisar’a dönüşünün yeteri miktarda sağlayamamasından kaynaklanan bir kısımdır. İnsanlarımızın eski Akhisar belediyesinden hizmet alırken ki alışkanlıkları bize en kısa sürede ulaşmaları durumlar sebebiyle de yine de biz bu tabloyu anlatmakta zorluk çekiyoruz. Sonuçta başka bir idarenin bize ait olmayan paralar onların elinde harcama yetkisi bizde değil eğer bir eksiklik söz konusuysa bu tablodan kaynaklanan bir eksiklik. Ama biz Akhisar belediyesi olarak eskiden 86 tane köyümüz 9 tane beldemiz ve 14 tane mahallemiz vardı toplamda 109 tane mahallemize kendi imkanlarımız çerçevesinde adaletlice hizmet etmeye gayret ediyoruz. Eksikliklerimiz neyse bunları diyalog kanalıyla anlatmaya çalışıyoruz. İnşallah büyükşehir yapılanması biter daha sağlıklı bir yapıyla hizmet etmeye başladığında bu toplam belediyecilik hizmeti inşallah insanlarımıza daha sağlıklı bir şekilde ulaşır. 

Akhisar’da yaşadığımız 3 caddemizin büyükşehir tarafından talep edilmesi, yine biz destek olduk onlar gerçi talep etmişlerdi alacaklardı ama biz işlerin daha hızlı yürümesi açısından bu 3 tane caddemizin büyükşehire verilmesini kabul ettik. Hatta ihaleleri hızlı yapılabilmesi için buranın merkez olmasına ilişkin biz yazıda verdik. Burası merkezdir buradaki işlerin bir an önce hızlı yapılması ile ilgili ihaleleri yapabilmişlerdir. Kendileriyle görüştüğümde anıtlar kuruluna takıldıklarını söylediler. Buna benzer eksiklikler ve şeyler sebebiyle bu 3 tane caddenin yapımı hala gecikmiş durumda biz bunu diyalog yoluyla çözmeye ve bir an evvel bitirilmeye çalışıyoruz. Onlardan aldığımız geri dönüş bu. Birde yine Akhisar’da yapılan bir kazı var AYKOME alt yapı koordinasyon merkezinin izniyle yapılan bize de şifayen söylenmiş olan bir ihtiyaç olduğu söylenen ve şuanda Akhisar’ın her tarafında yapılan bir kazı var. Bu kazı ile ilgili de ciddi sıkıntılar var. Bunların geri dönüşleri büyükşehirden daha çok bize oluyor. İnsanlar bizi bulabildikleri için bize muhatap oluyorlar. En son büyükşehir meclisinde konuştuğumda bu koordinasyonun daha iyi sağlanacağının sözünü verdiler. Kazı sonrasında en az birkaç gün içinde bunların tamiratının yapılmasını söyledim. Onlarda bunu kabul ettiler bu aksaklığa tekrar bakacaklarını söylediler. Bunu da basın yoluyla insanlara izah edilmesi gerektiğini söyledim. Onlarda kabul edip basın yoluyla açıklama yapacaklarını söylediler. Akhisar belediyesinin büyükşehir belediyesinin bu iş farklılıkları sebebiyle hala istediğimiz seviyede bir senkron yok bunun farkındayız bunu biliyoruz. Ama bunun büyükşehir yasasının doğru kavranılmasıyla ilçelerimize daha iyi hizmetler getirilebilmesinin mümkün olduğunu biliyoruz ve bunu sağlamaya çalışıyoruz. 

Akhisar’da stat inşaatımız hızlı bir şekilde devam ediyor. Bu güne kadar hep boynu bükük olarak insanlara anlatmaya çalıştığımız meselede daha rahat ve daha iyi konuşabiliyoruz. Bir aksilik olmazsa önümüzdeki sezon Akhisarspor’umuz maçlarını Akhisar’da oynamaya başlayacak. Bunun da müjdesini buradan vermek istiyorum.

Akhisar’da devam eden yarım kalan bütün işlerimiz yolundadır. Çevre yolumuz, demiryolumuz, barajımız, göletimiz, gençlik merkezinin inşaatları tekrar hızlı bir şekilde devam ediyor. Önümüzdeki günlere yetişecektir ve Akhisar’ımız ciddi bir nefes alacaktır. Akhisar Belediye’mizin büyük ortağı olduğu Zeytin İhtisas Organize Sanayi bölgemiz çok iyi bir şekilde yapılandı. Orada 50 tane yeni fabrikamız hizmet vermeye devam edecek. 15 milyon tane zeytin ünvanına sahip bir ilçe inşallah buradan her anlamda daha zengin olarak çıkacaktır. 


AK Parti İl Başkan Yardımcısı Nuri Ok; “16 Nisan halk oylamasında Türkiye’de tarihi bir zafere imza attık. Türkiye genelinde 51.4, Manisa’da 45.7 evet oyu aldık. 2015 genel seçimlerini baz aldığımızda Manisa ilimizde oylarımız arttığı görülmektedir. Halk oylamasında göstermiş olduğunuz çalışmalardan dolayı tüm teşkilat mensubu arkadaşlarımıza teşekkür ediyoruz. Değerli dava arkadaşlarım biz AK Parti ailesi olarak hiçbir zaman önümüze çıkan engellere aldırmayacağız. Bizler her türlü engeli aşabilecek güce sahip olduğumuzu unutmadan yolumuza devam edeceğiz. 21 Mayıs Pazar günü kurucu genel başkanımız Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan sevdam, aşkım davam dediği AK Parti’mize genel başkan olarak geri dönecektir. Değerli dostlar vakit silkinme kendine gelme vaktidir. Vakit birlik ve beraberlik olma vaktidir. Vakit Recep Tayyip Erdoğan vaktidir. Yapılacak olan kongreden sonra aynı hızla Recep Tayyip Erdoğan ile yolumuza devam edeceğiz. Partimizin 3. Olağanüstü kongresine Manisa’mızdan 19 araçla katılım göstereceğiz. Bu tarihi ana tanıklık etmek isteyen tüm vatandaşlarımızı davet Ankara’ya davet ediyoruz” dedi.
  İlgili Galeriler
Yorum Ekle
İsim
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.
Avatar
- 1 yıl önce
sizde bu belediye başkanı ve yardımcıları varken işiniz zor, bu kadro akhisar ın hiç sokaklarına çıkmıyorlar , bir esnaf ziyareti yapmıyorlar neden ? korkuyorlar çünkü.. tepkiler çığ gibi.. olan güzel akhisarım a oluyor