banner113

Özel Doğuş çalışanları "Adalet var" demek istiyoruz!

Akhisar’ın ilk özel hastanesi ünvanına sahip sağlık sektöründe hizmet veren Akhisar Özel Doğuş Hastanesi’nde ortaklar arasındaki uyuşmazlıktan doğan hukuk savaşında işçiler bugün hastane önünde toplanarak haklarını aradılar.

Özel Doğuş çalışanları "Adalet var" demek istiyoruz!

Özel Akhisar Hastanesi işçilerine, haklarını arayan maden işçileri, sivil toplum örgütleri ve CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu da destek için katıldı.

Hastane önünde toplanan topluluk 10 Kasım Atatürk’ü anma günün nedeniyle saygı duruşu ve istiklal marşı ile basına açıklamalarına başladı. İlk olarak basın mensuplarına açıklamalarda bulunan Özel Doğuş Hastanesi Başhemşire Hülya Er, kısa hukuksal süreçten bahsetti. Ardından söz alan Hastane çalışanlarından Dr. Şebnem Çelik, “Akhisar halkı başta olmak üzere, Türkiye’mizde yaşayan birçok yurttaşımız, Akhisar Özel Doğuş Hastanesi’nde çalışan 200’e yakın emekçi kardeşimizin hak ve hukuk mücadelesini uzun bir süredir takip ediyor.

Daha önceden bu hastanede hissedar olarak var olan bir takım insanların; biz emekçilerin sırtından kazandıkları paraları kendi ceplerine koyarak, hastaneyi borç batağına sürüklediklerini ve yönetim kurulunun değişeceği anlaşılınca, icra takibi başlattıklarına hepimiz şahidiz.

Başlatılan bu icra takipleri neticesinde, aylardır maaşlarını alamayan bizleriz!  Kredi kartını ödeyemeyen,  çocuğunun okul masrafını karşılayamayan, evi yuvası için alışveriş yapamayan bizleriz! Biliyoruz ki, hastanemiz kapanırsa ve bizler bu haksızlıklar karşısında susarsak, işsiz kalan, hakkı yenen, ezilen gene bizler olacağız.

Bugün burada, “ADALET” talebimizi, yine yeniden hep birlikte dile getirmek için toplandık. Efendiler!! Biliniz ki; bizlerin alın teri üzerinde yükselttiğiniz şirketleriniz, sadece sizin malınız değildir. Bu kurumun her zerresinde, biz emekçilerin alın teri, emeği, gözyaşı vardır. Bu hastane bizim, bu hastane çocuklarımızın bu hastane Akhisar halkınındır.

Kardeşlerim; maalesef başlatılan haciz işlemleri sonrasında biz sağlık çalışanlarının, yurdumuzun vatansever kolluk kuvvetleriyle karşı karşıya getirildiğine şahit olundu.

Bu hastane, yaşananlar neticesinde hemşire Hülya’nın Dr. Nihat’ın teknisyen Emrah’ın göz yaşlarına şahit oldu. Bu hastane, hasta yataklarını USG cihazlarını kuvözlerin haczedilmeye çalışmasına şahit olmuştur.

Biliniz ki, bu sağlık emekçileri emeğimizi çaldırmayız! bu zulmü unutmayız. Mücadelemize omuz veren emekçi kardeşlerim; Özel Doğuş Hastanesi çalışanları olarak, usulsüz takiplerin iptal edilmesine, hastanemize haciz neticesinde alınan cihazların iade edilmesini istiyoruz.

‘Bugün itibari ile o gün ki yönetim kurulu başkanımız Mehmet Ulusoy ve yönetim kurulu üyemiz Bülent İpek ve usulsüz ödeme emrini içeren tebligatları olan emekçi kardeşimiz icra takiplerinin usulsüz olduğunu söylemektedirler.’
Gerçekler tüm çıplaklığıyla ile ortadır ve gerçekler tüm kamuoyu tarafından bilinmektedir. Emeklerimizin çalındığı gözler önündedir. ‘Bizler, Akhisar’da Adalet Var’ diyebilmek istiyoruz. Mücadelemiz emeğin; mücadelemiz hakkın mücadelesidir. 

Kardeşlerim;  Bugün burada bize yoldaşlık ettiğiniz için sizlere teşekkür ediyoruz. Son sözümüz şudur;  Mücadelemiz emeğin, alın terinin mücadelesidir. Mücadelemiz, ekmeğinizin mücadelesidir” dedi.

‘Direne direne kazanacağız, İşçiyiz haklıyız kazanacağız’ sözleri ile hukuksal sürece isyan eden hastane işçilerin ardından söz alan CHP Manisa Milletvekili Ahmet Vehbi Bakırlıoğlu, “öncelikle burada sadece direnişte bulunan işçilere destek vermek için bulunuyoruz. Bizim başından beri söylediğimiz konu; buradaki sermayedarların kendi aralarındaki çekişmeler, ticari anlaşmazlıklar, bizi zerre kadar ilgilendirmiyor. Biz burada bu hastaneye hayat veren bu hastanenin yaşamasını sağlayan, bu hastane sayesinde verdikleri emekleri karşılığında evlerine ekmek götüren, çoluklarının çocuklarının rızkını kazanan emekçilerimizin yanında olmak amaçlı biz buradayız. Burada yaşanan olay Türkiye’de yaşanan olaylardan ilk bir tanesidir. Burada özel bir işletme var, burada çalışan inanlar var, burada çalışan insanlar kendi ekmek teknelerine buranın sahiplerinden daha fazla sahip çıkıyorlar. Burada aynı şekilde bir emek dayanışması var. Hepiniz bir alkışı hak ediyorsunuz. Sonunda siz mutlu sona ulaşacaksınız, emeklerinizin karşılığını alacaksınız. Bunun sonucunda hastaneniz ayakta kalacak, sizler de işinizin başında çalışacaksınız” dedi.

Soma’da çalışan bir grup maden işçisi de destek verdiği işçiler ile basın açıklamasına katılarak haklarını en kısa zamanda kazanacaklarını ifade ettiler. İşçilerin hukuk savaşı desteğine katılan Atatürkçü Düşünce Derneği Akhisar Şube Başkanı Günhan Bakırlıoğlu, bu hastaneyi hastane yapanın çalışanlar olduğunu düşündüğünü ve emekçilerin her zaman hakkını kazanacağını kaydetti. Ardında söz alan Özel Doğuş Hastanesi Başhemşire Hülya Er, “Eğer Akhisar’da adalet varsa k, buna çok inanıyoruz, bize görmesini ve bulmasını istiyoruz. Bizim amacımız işçi ve emekçi arkadaşlarımız hepimiz, usulsüz olan bir haciz varsa bunun kaldırılması ve biz işimizi devam edelim. Onlar davalarını orada görsünler, sayın yöneticilerim davanızı gidin mahkemenizde görün, ama bu haciz kalksın ve işimizi gücümüze devam edelim. Kirli uzanan bir el varsa çıkar, biz burada aileyiz, ekibiz çekin ellerinizi üzerimizden. Yani sizden bunu istiyoruz. Adalete güveniyoruz, bir an önce de bu mağduriyetimizin giderilmesini istiyoruz” dedi.

Hastane eski çalışanlarından Bekir Önsoy ise yaptığı konuşmada buraya desteklemeye ve Manisa Tabip Odası yönetim kurulu adına geldiğini ve bu hastanenin hiçbir zaman işletme olarak kurulmadığını bir yuva gibi hizmet verdiğini kaydetti. 
 

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2019, 16:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vatandas
Vatandas - 2 ay Önce

Yorumlari neden yayinlamiyorsunuz.yada yorum diye paragraf acmayin

Sağlık emekcisi
Sağlık emekcisi - 2 ay Önce

Biz calisanlara eylem yaptiriyorlar patronlardan ozgur kurtul bey yurt disinda kayakta.eyy vatandas simdi biz ne yerine konuyoruz

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber