banner113

Akhisarlı öğrenciler meme kanserine dikkat çekti

Akhisar İlçe Sağlık Müdürlüğü’nce İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü işbirliği çerçevesinde 1-31 Ekim Meme Kanseri farkındalık oluşturmak için Zeynep Gülin Öngör Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nde eğitim semineri ve stant kurularak bilgilendirmeler yapıldı.

Akhisarlı öğrenciler meme kanserine dikkat çekti

40-69 yaş grubu kadınlara yönelik yapılan etkinlikte öğrencilere meme kanserinin nedenleri, belirtileri, korunma ve erken teşhis yöntemleri konusunda bilgiler paylaşıldı. İlçe Sağlık Müdürlüğü  Kanser Erken Teşhis, Tarama ve Eğitim Merkezine (KETEM) birimi tarafından yapılan bilgilendirmede erken teşhiste en önemli faktörün meme kanseri konusunda toplumun bilinçlendirilmesi olduğu vurgulandı.

Hemşireler Sibel Yılmaz ve Dilay Göçen ise meme kanserinin tüm dünyada olduğu gibi Türkiye'de de kadınlarda en sık görülen kanser çeşidi olduğunu belirtti. Meme kanserinde erken teşhis için kadınlara düzenli olarak kendi kendine meme muayenesi yapmalarını, sağlık personeline meme muayenesi yaptırmalarını ve mamografi çektirmelerini önerdi. 20 yaş üstü kadınların ayda bir kez kendi kendine meme muayenesi yapması ve iki yılda bir kez doktora meme muayenesi yaptırması gerektiğine dikkat çekti, 40-69 yaş arası kadınların iki yılda bir kez mamografi çektirmelerini önerdi.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber