banner234

Akhisar'da Anlam Dolu Tiyatro Oyunu

Akhisar Sinema salonunda düzenlenen tiyatroda duygu dolu bir gece yaşandı.

Akhisar'da Anlam Dolu Tiyatro Oyunu
Akhisar Balıkesirliler derneğinin organize ettiği Akhisar Belediyesinin  desteklediği  Balıkesir Havran Belediyesi Tiyatro ekibinin  oynadığı “ÖNCE VATAN ADLI” Koca Seyit tiyatrosu Akhisar Sinema salonunda gerçekleştirildi.

Çanakkale savaşında eli silah tutan herkesin askere alınıp cepheye gönderildiği ve cephede düşman tarafında arkadaşları ve komutanlarının şehit edildiği anda Niğdeli Ali’nin yardımı ile 270 kiloluk top mermisini sırtlayarak  top’a veren On Başı Koca Seyit’i anlatan ve şiirlerinde okunduğu tiyatroda izleyiciler  göz yaşlarını tutamadı. 

Akhisar Belediye sinema salonunu  dolduran izleyiciler  yaklaşık 2 saat süren tiyatro saat 20.30 da başladı. Halka ücretsiz olarak düzenlenen ve büyük ilgi gören tiyatronun tekrar gelip gösteri yapması da istendi. 

Güçlü ve başarılı bir ekip ile sahneye çıkan ekip sunuculuğunu da kendi oyuncuları tarafından yaptığı tiyatronun sonunda konuşan Balıkesir Havran Belediyesi Destek Hizmetler Müdürü Mahmut Çiğran “Bizlerin buraya gelmemizi sağlayan Havran Belediye Başkanımız Emin Ersoy, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, Akhisar Balıkesirliler Dernek Başkanı Coşkun Karadaş’a teşekkür ederiz. Bizler Havran Belediye tiyatro ekibi olarak Kültür bakanlığı destekli hiçbir karşılık beklemeden davet edilen yerlere giderek oyunumuzu sergiliyoruz.  Bu vatan için her yerde de oyunumuzu sergilemeye devam edeceğiz. Bugünde burada sizler ile beraber olduk çok mutlu olduk sizlere de göstermiş olduğunuz misafir severlikten ve bizleri seyretmek için buraya geldiğiniz için teşekkür ederiz. Davet edilirsek tekrar gelmeye hazırız” dedi.

Denek Başkanı Coşkun Karadaş teşekkür konuşmasında ise “ Balıkesir HAVRAN Belediye Başkanımız, Akhisar Belediye Başkanımız ve bizlere bu duygu dolu oyunu seyrettirdikleri için teşekkür ederiz. Bizler yönetim kurulu olarak Soma İlçemizde bu oyunu izledik ve yönetim olarak bir karar alarak bu duygu yüklü tiyatroyu Akhisar Halkı neden izlemesin bizde bunu Akhisarlılara izletelim dedik. Hepinize ve Tiyatro ekibine teker teker şahsım, yönetim kurulum ve sizlerin adına teşekkür ederim” dedi. 

Gecenin sonunda İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar oyunun yönetmeni olan Hüseyin Türe’ye çiçek verdi. Belediye Başkan yardımcısı Ali Velestin’de Havran Belediye Başkanı Emin Ersoy adına Destek Hizmetler Müdürü Mahmut Çiğran plaket ve çiçek takdim etti. Dernek başkanı Coşkun Karadaş ise Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı adına  Başkan yardımcısı Ali Velestin’e   plaket verdi.

Akhisar Gaziler Derneği Başkanı Suat Taryan ve yönetimi de oyunculara teşekkür ederek gül verdi. Balıkesirliler yönetimi de oyunculara teker teker gül takdim etti.

Tiyatroya İlçe Emniyet Müdürü Engin Pınar, Belediye Başkan Yardımcısı Ali Velestin, Akhisar Huzur evi  yaşlı Bak.ve  Reh.Merk. Müdürlüğü, Akhisar Bakım ve Rahabilitasyon merkezi müdürlüğü,   Akhisar Gaziler Derneği Başkanı Suat Taryan, yönetimi  Manisa Kent Konsey başkanı İsmail Onay, Soma Balıkesirliler Ertuğrul Gazi Yörükleri Derneği başkanı  İrfan Atik ,  Akhisar Bayburtlular Dernek Başkanı Aydan Akkuş, Akhisar Gaziler  derneği başkanı Suat Taryan yönetimi, Akhisar Balkan Göçmenleri derneği yönetimi, Akhisar ABZED derneği yönetimi ,  Akhisar Anadolu Genç Derneği Temsilcisi Metin Toktaş, Akhisar Sanat Dostları derneği Başkanı Nevin  Dağlı ve Akhisar halkı katıldı


Güncelleme Tarihi: 02 Mayıs 2016, 00:58
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber


////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber


////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

body{ overflow-y: scroll; overflow-x: hidden!important; }