banner113

Saçlar ışıltısını neden kaybeder

Işıltılı bir saç, sağlıklı bir saçtır.

Saçlar ışıltısını neden kaybeder

Genelde silikon içeren parıltı verici ürünler ayna gibi saç tellerine sahip olmanızı sağlayabilir ancak saçların parlaklığı aslında kökünde başlar. Böyle ürünlere boğmak, saçın donuk ve sönük olmasına sebep olabilir.

Beverly Hills’in Borelli Salon’undan, ünlülerin saç tasarımcısı Steve Lococo "Bir çok şampuan ve yumuşatıcının içeriğinde SD-40 alkolü, parabenler ve sülfatlar bulunur ve bu bileşenler saçınızın bütünlüğüne zarar verebilir” diye açıklıyor . “Bu ürünler saçınıza yumuşaklık hissi verse de, aslında vaks etkisi görürler,” diye ekliyor.

Çoğu saç uzmanı saçlarınızı her gün yıkamamanızı önerirken her gün yıkamak saçlarınızın doğal yağlarını kaybetmesine sebep olabilir. Lococo, şampuan kullanmadığınız günlerde saçlarınızı en azından beş dakika boyunca durulamanız gerektiğini söylüyor ve “Bu kafa derisindeki kuruluk ve yağ çökeltilerinden arınmanızı sağlayacaktır,” diyor.

Sürekli fırçalamak ve şekillendirmek de saçlarınızın doğal yağlarını kaybetmesine sebep olur. Fırça kullanılacaksa da, domuz kılından yapılan fırçalar yağların tekrar dağılımını sağladığı ve parlaklığı artırdığı için en doğru tercihtir.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber