banner113

Halis Uysal, Dünya Su Gününü Kutladı

Türkiye’de ilk sulama kooperatifini doğup büyüdüğü Akhisar’ın Beyoba  beldesinde kuran, ülma çapında 1200 sulama kooperatifinin kurulduğu günden beri Türkiye Sulama Kooperatifleri Genel Merkezi (TÜSKOOP-BİR) genel başkanlığına seçilen Halis Uysal Birleşmiş Milletlerin  1993 yılında kabul ettiği   “22 Mart Dünya Su Günü” nedeniyle bir mesaj yayınladı.

Halis Uysal, Dünya Su Gününü Kutladı

Halis Uysal’ın mesajı

 “1993’te Birleşik Milletler suyun önemine binaen 22 Mart’ı ‘’ Dünya Su Günü’’ olarak ilan etmiştir. Biz de bu günün Türkiye Sulama Kooperatifleri Merkez Birliği olarak ulusumuza hayırlı ve uğurlu olmasını diliyoruz.


Su, dünyada kıt kaynaklarımızdan biridir. Hayatın da olmazsa olmazlarındandır. Her şeyin yapayı üretilmiş ancak suyun yapayı asla üretilememiştir. Dünyada tatlı su ne kadar var ise ancak o kadardır. Dünyanın etrafı su ile çevrilidir ve %75’i sudur. Ancak dünyada tatlı su oranı %2.5 civarındadır. Kışın yağan yağmurları, yazın denize akan suları toplayıp gölet olur yahut baraj olur o yöne gidilmelidir. Onun için ilk yapılacak şey tasarruftur. Bu sebeple ivedi olarak Milli Su Konseyi Kurulmalıdır. “En ucuz su, tasarruf edilen sudur”..


“Suyun değeri kuyu kuruyunca anlaşılır, kuyuları sakın kurutmayın’’ diyor  – Thomas Fuller 


Bu duygu ve düşüncelerle 22 Mart Dünya Su Gününüzü kutluyorum.” 


Su gibi düğümsüz olun.. (HALDUN AKYÜZ)
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber