banner113

Dutlulu, “Kırsal Mahallelerin Ulaşım Sorununu Çözeceğiz”

Musalar Mahallesi’ni ziyaret eden Millet İttifakı’nın Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, mahalle sakinlerinin sorunlarını dinleyerek çözüm yollarından bahsetti.

Dutlulu, “Kırsal Mahallelerin Ulaşım Sorununu Çözeceğiz”

Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti’nin Akhisar Belediye Başkan Adayı Besim Dutlulu, Musalar Mahallesi’ni ziyaret etti. Mahallede yaşayan kadınlar Dutlulu’ya ulaşım ve işsizlik ile ilgili sıkıntılarını iletirken çocuklar ise oyun parkı talebinde bulundu. Kırsal mahallelerin ulaşım sorununu çözmek için ellerinden gelen her türlü desteği vereceklerini söyleyen Dutlulu, çocuklara da oyun parkı sözü verdi.

“ULAŞIM SIKINTISI OLMAYAN BİR AKHİSAR HEDEFLİYORUZ”

Musalar Mahallesi’ne toplu ulaşım seferlerinin yetersiz olduğunu söyleyen mahalle halkı, bu konuda çok mağduriyet yaşadıklarını dile getirdi. Toplu ulaşımın herkesin en doğal hakkı olduğunu söyleyen Besim Dutlulu, “2019 senesinde bile Akhisar’da ulaşım konusunda bir vatandaşımız şikayet ediyorsa, durup bir düşünmek lazım. Buradaki yanlışlık nerededir diye. Eğer 31 Mart yerel seçimlerinde belediye başkanı olarak vatandaşlarımız bizi tercih ederse kırsal mahallelerin ulaşım sorununu çözmek için Akhisar Belediyesi olarak elimizden gelen her türlü desteği sağlayacağız. Herkesin şahsi aracı olmayabilir. Vatandaşlarımızın ulaşım sıkıntısı yaşamadığı bir Akhisar hedefliyoruz” diye konuştu.

“KADINLARIMIZA MADDİ OLARAK DESTEK OLACAĞIZ”

Mahallede yaşayan kadınların işsizlik konusunda şikayetleri üzerine konuşan Besim Dutlulu, Akhisar Belediyesi’nin artık kadınlara gelir kapısı olacağına dikkat çekti. Dutlulu konuşmasını şu şekilde sonlandırdı: “Kadınlara iş olanakları sağlayacağız. Akhisar Belediyesi desteğiyle kurulacak kooperatif vasıtasıyla, kadınlarımızın el emeği, göz nuru ürünleri kazanca dönüştürülecek. Bu sayede Akhisar’daki kadınlarımız da ev ekonomilerine katkı sağlayabilecek. Meslek edindirme kursları ile kadınlarımız iş sahibi olabilecek. Bunun yanı sıra mahalle kreşleri projelerimizle hem istihdam olanağı sağlayacak hem de çocuklarımıza kaliteli eğitimlerin verileceği kreşleri her mahallemize açacağız. Bunları hayata geçirebilmemiz için özellikle siz kadınların desteğine ihtiyacımız var. İnşallah 31 Mart’tan sonra Akhisar’da kadınlar daha mutlu olacak.”

Mahallede yaşayan çocukların Besim Dutlulu’dan çocuk parkı talep etmesi üzerine Dutlulu, seçimlerden sonra Musalar Mahallesi’ne oyun parkı yapacaklarının da sözünü verdi.


YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber