banner113

Çağlak ve Şeyh İsa Üzerine Muhabbet

Akhisar Belediyesi tarafından organize edilen 556. Çağlak Festivali kapsamında Şeyh İsa ve Çağlak Festivali Çocuk Kitabı tanıtım ve sergisi yapıldı.

Çağlak ve Şeyh İsa Üzerine Muhabbet
 İlk olarak Akhisar Belediyesi Sanat Galerisinde Çağlak Çocuk Kitabı sayfalarının tanıtıldığı sergi açılışı Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı, AK Parti Manisa Milletvekili Adayı Murat Baybatur, kitap yazarı Ercan Yılmaz ve Araştırmacı yazar İsmail Aydın ile Çağlak Çocuk kitabında kendisinden esinlenen Akhisarlı Hasan Alemdar’ın katılımı ile yapıldı.

Sergi ziyaretleri ardından kitap yazarı Ercan Yılmaz kitaplarını imzaladı. Sergi açılışı sonrası Akhisar Belediyesi Meclis Salonunda “Şeyh İsa ve Muhabbet Medeniyeti” adlı konferans düzenlendi. Konferansta sırasıyla Araştırmacı Mustafa Kuzucuk, Yazar Ercan Yılmaz ve Araştırmacı Yazar İsmail Aydın sunum yaptı.

İlk olarak söz alan Araştırmacı Mustafa Kuzucuk Şeyh İsa Hazretlerinin kronolojik hayat hikayesini anlattı. Kuzucuk daha sonra sinevizyon eşliğinde Çağlak Festivali kutlamalarının yıllar itibari ile kutlama çeşitlerini anlattı. Çağlak Festivalinin yıllar önce Zerde tatlısı ikramının meşhur olduğunu ifade eden Kuzucuk; eski dönemlerde at yarışları yapılırken yeni dönemde bunun yerine bisiklet yarışmaları yapıldığını ifade etti.

Bu programın asıl nedeninin muhabbet medeniyetinin olduğunu ifade eden Çağlak Çocuk Kitabı Yazarı Ercan Yılmaz; Şeyh İsa’nın ruhunun ve bereketinin halen Akhisar’da devam ettiğini belirtti. Bugün en çok ihtiyacımızın muhabbet etmek olduğunu ifade eden Yılmaz, kainatın muhabbet üzerine yaratıldığını kaydetti. Şeyh İsa’nın da en büyük mirasının Muhabbet olduğunu ifade eden Yılmaz, güzeller güzeli bir peygamberin müminleri olduklarını belirtti.

Muhabbetin önemine değinen Araştırmacı Yazar İsmail Aydın; “Muhabbet edebilmemiz için önce kendimizi bağışlamamız için başkanlarını bağışlamamız lazım. Burada muhabbet vesilesiyle birbirimizi anlarız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 30 Mayıs 2015, 08:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber