banner113

Akhisar'daki Su Hattı Sorunu Çözüldü

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Akhisar’ın İnönü Mahallesi 224 Sokak’ta meydana gelen ana boru patlağındaki arızayı giderdi.

Akhisar'daki Su Hattı Sorunu Çözüldü

Manisa Büyükşehir Belediyesi Manisa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü, Akhisar’ın İnönü Mahallesi 224 Sokak’ta meydana gelen ana boru patlağındaki arızayı giderdi. MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erdal Nohutçu, 25 yıldır kullanılan asbest borularda yaşanan patlak sonrası, kalıcı çözüm üretmek adına proje hazırlıklarına başladıklarını söyledi.

MASKİ Genel Müdürlüğü, Akhisar’ın İnönü Mahallesi’nde yaşanan ana boru arızasını yoğun bir çalışma ile çözüme kavuşturdu. Geçtiğimiz gün akşam saatlerinde başlatılan ve seri bir şekilde ilerletilen çalışmalarla arıza yaşanan ana boru hattındaki patlak kontrol altına alındı. İlçede tüm MASKİ ekiplerinin teyakkuza geçerek başlattığı çalışmanın tamamlanmasıyla mahalleye yeniden su verildi. 25 yıl önce döşenmiş olan hatta yaşanan arıza sonrası, sorunu çözüme kavuşturmak adına çalışmalar da hazırlanıyor. MASKİ Genel Müdürlüğü ilçenin altyapısına kalıcı çözüm üretmek için proje çalışmalarına başladı. Bu tür arızalarla bir daha karşılaşmamak ve Akhisarlı vatandaşların susuz kalmaması için yapılacak proje sayesinde, öncelikli olarak İnönü mahallesinin altyapı sorunu ortadan kaldırılacak. 

25 yıl önce döşenmiş eski hatta yaşanan arızayı gideren MASKİ ekipleri, vatandaşların sıkıntılarıyla da yakından ilgilendi. Arızanın yaşandığı sokakta dükkanları ve malları zarar gören esnafın zararının karşılanması için tespitler yapıldı. İçme Suyu Daire Başkanlığı İnşaat Şube Müdür Vekili Eyüp Serhan Güven, Akhisar Koordinatörü Doğan Ensivri ve MASKİ Sorumlusu Fatih Tuncer de çalışmaları yakından takip etti. 

25 yıllık sorunu MASKİ çözüyor

MASKİ Genel Müdür Yardımcısı Erdal Nohutçu, Akhisar’ın İnönü mahallesinde 25 yıldır kullanılan asbest borularda yaşanan patlak sonrası kalıcı çözüm üretmek adına proje hazırlıklarına başladıklarını söyledi. Nohutçu, “İnönü mahallesinde yaşanan sorunu çözüme kavuşturmak için Plan Proje Dairesi Başkanlığımız ile birlikte çalışma başlattık. Akhisar’da bir daha aynı sıkıntıların yaşanmaması için bir proje hazırlıyoruz. Öncelikli olarak İnönü mahallemizde bulunan hattaki sorunu ortadan kaldıracağız. İdare olarak geçici değil, kalıcı çözümler için çalışıyoruz. Yeni projemizle 25 yıl önce döşenmiş asbest boruları değiştireceğiz. Bu sayede vatandaşlarımız sağlıklı içme suyuna kavuşacak. Çalışmalarımız kısa bir süre sonra başlayacak” ifadelerini kullandı.


Güncelleme Tarihi: 02 Haziran 2016, 16:21
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

body{ overflow-y: scroll; overflow-x: hidden!important; }