banner113

Akhisar'ın en ünlü caddesi yenileniyor!

Akhisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre şehrin önemli ana caddelerinden biri olan Şehit Teğmen Tahir Ün Caddesi yeniden düzenlenecek.

Akhisar'ın en ünlü caddesi yenileniyor!

Akhisar merkez Paşa Mahallesi 14 sokak Tahir Ün Caddesi ve ikinci nakliye caddesi üzerindeki Gediz Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından yapılan elektrik hatlarının yer altına alınma çalışmalarında birinci etabı tamamlanması akabinde ikinci, üçüncü etaplarının ve yine Doğalgaz şirketinin yapacağı iyileştirme çalışmaları sonrası yeni proje hayata geçecek.

Akhisar Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü nezdinden trafik ve peyzaj konusunda uzmanlarmış proje grubu tarafından hazırlanan proje ilk olarak cadde üzerinde bulunan esnaf ile paylaşılarak görüş, istek ve dilekleri alınacak. Cadde üzerinde bulunan esnafların da katkı sağlayacağı proje yer altı çalışmalarının tamamlanmasının hemen ardından hayata geçirileceği bildirilirken mevcut kaldırımların daha da genişleyeceği vurgusu yapıldı.

PROJEDE NELER VAR?

650 metre uzunluğunda ve 10 ila 20 metre arasında değişen genişliklerdeki cadde üzerinde 3 buçuk metre yol genişliği ve 2 metre ise araç otoparkına ayrılacak. Yine cadde üzerindeki işletmelerinde önerileri doğrultusunda farklı çalışmalar yapılabileceği işaret edildi. Yeni düzenlemenin ardından cadde üzerinde cep otoparklar düşünülürken, kaldırımlar genişleyecek, trafik ve peyzaj projesi hazırlanıyor.

Diğer yandan Tahir Ün Caddesindeki çalışmanın ardından 19 Sokak İkinci Nakliye Caddesi ve 1 Sokak İsmail Bahri Bey Caddesi üzerinde de proje çalışmalarının başlandığı bildirildi.

PROJEYLE İLGİLİ ÖNERİ VE FİKİR VERMEK İSTEYENLER İÇİN WHATSAPP HATTI DEVREDE OLACAK

Konuyla ilgili Akhisar Belediyesi Basın Yayın ve Halkla İlişkiler Müdürlüğü Sosyal Medya birimi tarafından oluşturulan 0539 413 59 91 numaralı telefon üzerinden WhatsApp hattı oluşturulduğu ve konu hakkında vatandaşların da bu iletişim hattına görüşlerini bildirebileceği duyuruldu.
 


Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2016, 11:43
YORUM EKLE
YORUMLAR
nehirim
nehirim - 3 yıl Önce

araç girişi olmasa sanırım çok daha hareketli ve güzel olur

Kayhan Şenyaşa
Kayhan Şenyaşa - 3 yıl Önce

Proje mükemmel sağlı sollu Transit yoldan İş Bankasına kadar palmiye olursa şayet harikulade bir iş çıkmış olur.Tebrikler şimdiden.....

Gurbetci
Gurbetci - 3 yıl Önce

Kayhan Bey'in fikri guzel bir fikir fakat uygulamada yol ve kaldirim yapisi konusunda herkesi memnun etmek (esnafi) zor gibi duruyor.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber