banner113

ERKEN UYARI!

Akhisar dün gece sabaha kadar uyumadı! Ben de öyle!

Kafamda hep şu manşet döndü. “Galatasaray'ı Penaltılarla Yenen Akhisarspor Süper Kupayı Kazandı.”

Ne de olsa kentimin takımı ülkemin en önemli takımını mağlup edip Türkiye Futbol Federasyonu(Süper Kupa) kupasını müzesine götürdü. Hem de Türkiye’nin en büyük teknik adamlarından birinin çalıştırdığı, milyonlar yatırılarak oluşturulan bir takımı yendi.

Az buz bir iş değil! Bayağı deve dişi gibi bir olay Yani! Türkiye Ziraat Kupasını kazan, arkasından süper kupaya uzan.

Takımı, oyuncuları, teknik kadroyu ve yöneticileri tebrik etmek boynumuzun borcu. Konya’ya kadar gidip, Akhisarspor’u destekleyen Akigoları da kutlamamız gerekiyor.

***

Maçı televizyondan izledim. Tüm sahayı göremedik tabii, sadece kameraların gördüğü bölümleri, televizyon yönetmeninin ekrana aktardığı görüntüleri izleyebildik. Normal süre ve uzatmalar 1-1 sona erdi. Penaltılar kullanılırken oturmak mümkün olmadı… Hele Gomis’in vuruşunu Fatih kurtarınca dünyalar bizim oldu…

Ancak maçın İstatistiklerine bakınca kazın ayağının düzgün basmadığını görüyor insan. İstatistiklerde Galatasaray hep bir ya da iki adım önde. Top kullanma süreleri %70-%30. Galatasaray neredeyse tüm maçı bizim yarı sahamızda oynadı. Kalecimiz formunda olmasaydı ya da Galatasaraylı futbolcular günlerinde olsaydı(en azından oyuna sonradan giren genç Yunus gibi olsalardı) sonuç istemediğimiz bir şekilde gerçekleşirdi.

***

Malum bu yıl, Türkiye Futbol Federasyonu Yönetim Kurulu, Spor Toto Süper Lig'de 2018-2019 sezonunun Lefter Küçükandonyadis Sezonu olarak oynanmasını kararlaştırdı. Sezon cuma günü başlıyor. Galatasaray, 10 Ağustos cuma günü Süper Lig'de sezonun açılış maçında Ankaragücü ile deplasmanda karşılaşacak. Akhisarspor ise 12 Ağustos'ta Beşiktaş ile karşı karşıya gelecek.

Eğer Akhisarspor Beşiktaş karşısında da dün geceki gibi oynarsa, sonuç hezimet olabilir…

Onun için şapkamızı önümüze koyup, sahada uyur gezer gibi dolaşan oyuncularımıza bir çare bulmamız, gol koridorlarımızı çoğaltmamız, pas isabetimizi artırmamız, oyuncularımız arasındaki ahengi sağlamamız gerekiyor. Bu da tabii ki teknik kadronun işi… Çünkü spor basınında “GEÇEN yılki Akhisar ve Okan Buruk olsa kupayı normal sürede kazanırlardı. gibi cümleler de geçmiyor değil!

***

Uyarmak görevimiz. Eğer bu söylediklerimizi yapamazsak işimiz zor.

Çünkü başka Akhisar ve Akhisarspor yok…

 

Bugünlük de bu kadar!

Sağlıcakla Kalın, Akhisar’sız Kalmayın!

YORUM EKLE

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

body{ overflow-y: scroll; overflow-x: hidden!important; }