banner234

Amerikan Merkez Bankası'nın Faiz Kararı Sonrası Dolar Düştü Tl Değer Kazandı

ABD'nin S-400 açıklaması ile fırlayan ve 5.48'i bulan dolar dün Amerikan Merkez Bankası'nın açıkladığı faiz kararı ile düşüşe geçti. TL yüzde 1 değer kazandı.

Amerikan Merkez Bankası'nın Faiz Kararı Sonrası Dolar Düştü Tl Değer Kazandı

Amerikan Merkez Bankası (Fed) dün akşam faiz kararını açıkladı. Fed’in faiz arttırımına gitmemesi Türkiye gibi gelişen ülkelere olumlu yansıdı. 5.50’leri zorlayan dolar 5.41'e kadar indi. Dolar 21 Mart sabahına 5.4305 seviyesinden uyandı. Kur dün kritik veri öncesi 5.48'i görmüştü.

Fed'in kararının değerlendiren uzmanlar 2019 yılı içerisinde 3 veya 4 faiz artışı beklendiğini en az ise bir faiz artışı beklendiğini hatırlattı. Ancak dün gelen haberler ise Fed ters köşe yaptı. Fed kararları ile 2019’da faizlerin sabit tutulacağını söyendi. Bu durum piyasadaki için gevşek bir politika görünümü olarak yorumlanadı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber