banner113

Akhisar Ticaret Borsasınden Dev İftar

Akhisar Ticaret Borsası her yıl olduğu gibi bu yılda üyeleri ile birlikte iftar organizasyonunda bir araya geldi. 

Akhisar Ticaret Borsasınden Dev İftar

Gülbeyaz-ı Ziyafet Restaurant’ta düzenlenen iftarda konuşan Akhisar Ticaret Borsası Yönetim Kurulu Başkanı Alper Alhat’ın sofralık zeytinde prim desteği isteğine Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Daniş yeşil ışık yaktı. Daniş, “Bunun üzerinde çalışıyoruz, önümüzdeki dönem bazı gelişmeler olabilir” dedi.  Sektörün büyük sorunu tağşiş için de yeni bir dönemin başlayacağını söyleyen Daniş, “Ağır cezalar geliyor. Artık tağşiş yapan artık bir daha üretim yapamayacak” dedi.

Akhisar Ticaret Borsası tarafından her yıl geleneksel olarak düzenlenen iftar yemeğinin ardından Borsa’ya en fazla işlem hacmi yaptıran firmalara plaket, teşekkür ve takdir belgeleri Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakan Yardımcısı Mehmet Daniş, AK Parti Manisa Milletvekili MKYK Üyesi Murat Baybatur, CHP Grup Başkan Vekili Özgür Özel,  Kırkağaç Kaymakamı Dr. Mehmet Yeşilbaş, Akhisar Belediye Başkanı Salih Hızlı ve Manisa İl Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü Hasan Çebi tarafından verildi. İlk sırada Keskinoğlu yer aldı.

GÜÇLÜ DESTEK İSTEDİ

Ödül töreninde konuşan Akhisar Ticaret Borsası Başkanı Alper Alhat, Bakanlığın verdiği desteklerle 14 milyon zeytin ağacı sayısına ulaştıklarına dikkat çekerek, “İyi tarıma geçtik. Organik tarım çalışmalarımız başladı. Sağlıklı nesiller için zeytinyağı ve sofralık zeytin üretimimizi arttırdık.  Gelişen taşımacılık ve iletişim sayesinde dünya herkese çok yakın hale geldi. Buda tabi ki rakiplerimizi arttırdı. Akhisar bugün dünya ile aynı kalitede ürün üretiyor. Ürettiğini en iyi şekilde ambalajlıyor. Ama dünya ile fiyat konusunda gelin görün ki tıkanıyoruz” dedi. Türkiye’nin en iyi zeytinini yetiştirmelerine karşın bu sorunu aşmak için sofralık zeytinde prim desteğinin şart olduğunu ifade eden Alhat,  “Biz hem zeytin işletmecilerimizin hem zeytin üreticilerimizin bu işi büyütebilecek şekilde ilerlemesini istiyoruz. Bunun için bu güçlü desteğe ihtiyacımız var” dedi.

Bakan Yardımcısı Daniş ise zeytinde prim desteğine olumlu baktıklarını belirterek,  “Zeytine verilmesi gereken destek konusundaki çabalar ben şahidim.  Bu konuda çalışmalarımızı devam ettiriyoruz.  sofralık zeytine destekleme verilmesi konusunda,  verilmeyeceği ya da bu kapı kapalı anlayışında değiliz. Bunun yeterli olgunluğa erişince olabileceğini düşünüyoruz.  Önümüzdeki dönemde bazı gelişmeler olabilir. Bununla ilgili sürekli çalışıyoruz” dedi.

TAĞŞİŞE AĞIR CEZA GELİYOR

Bakan Yardımcısı Daniş, sektörün önemli sorunlarının başında yer alan tağşiş konusunda yeni bir tasarı hazırlığı içinde olduklarını belirtti.  Tağşişi “Alın terini akıtan insanlara karşı yapılan en büyük hırsızlık” olarak değerlendiren Daniş, “Bunu yapanları zaman zaman bunları ilan ettiğimiz de oluyor. Ama  yeni bir tasarımız var. Burada tağşişe cezaları artırıyoruz.  Yapanlar bir daha bu üretimi yapamayacak.  Tarım komisyonunda muhalefet ve iktidar partileri olarak tartışarak olgunlaştırdık. Parlamentoda gündeme gelecek ve tasarı kabul görerek ciddi adımlar atılacak” diye konuştu.

BORSA YENİ BİNASINA TAŞINACAK

Alhat, Akhisar Ticaret Borsası’nın yıl sonunda yeni binasında hizmet vereceğini de söyledi. Akhisar merkezindeki 200 yıllık Dombaycıoğlu Hanı’nı, uzun yıllı olarak kiraladıklarını ve restorasyonun bitme aşamasına geldiğini belirten Alhat, “Yeni binamızda üyelerimizin tüm talebine yanıt verebileceğiz” dedi.

Ödül alan kurumlar şöyle:
Keskinoğlu Tav. ve Dam İşl. San. Tic. A.Ş.
Hikmet Gıda San. ve Tic. A.Ş.
Çandaroğulları Derya Un ve Yem San. Tic. Ltd. Şti
Ünlü Tar. Ür. Ltd. Şti
Mustafa Yemen
Alhatoğlu Zeytincilik Gıda Zirai İlaç ve Tar.Ür. Ltd. Şti
Kurtuluş Yağ Tar. Ür. Zeyt. Zyağı Gıda Ltd. Şti
Güngör Zeytincilik Gıd. İth. İhr. San. ve  Tic. Ltd. Şti
Ferkay Zeytincilik Ve Tedarik A.Ş.
Hünkar Zeytincilik San. Tic. Ltd. Şti
Toprak Zeyt. Zyağı Tar. Ür. Hay. San. Tic. Ltd. Şti
Öz Tarım Akar. Ene. San. Ve Tic. Ltd. Şti
Çelenlioğlu Gıda İnş. Tur. San. Tic. Ltd. Şti
Baktat Gıda San. Tic. Ltd. Şti
Aydoğan Kırkar
Yeniçağ Gıda San. Tic. A.Ş.
Meridyen Gıda San. İth. İhr. Ltd. Şti
Zer Salça Kons. Tar. Ür. Gıda A.Ş.
Gizem Yağ San. Tic. Ltd. Şti
Metin Eser
Fatih Mehmet Başaran
NesaErbekZeyt. Nak. İth. İh. San. Ve Tic. Ltd. Şti
Ege Turkuaz Zet. veZ.Yağı San. Tic. Ltd. Şti
Yiğit Zeytincilik Gıda Tar. Taş. İnş. Ve San. Tic. Ltd. Şti
Çolban Zeytincilik Gıda Tar. Ür. Ltd. Şti
Öztürk Sarrafiye Zey. Gıda Ür. San. Tic. Ltd. Şti
Ahel Gıda Tar. Ür. San. İç Ve Dış Tic Ltd. Şti
Karabulut Pam. Çırçır San. Tic. Ltd. Şti
 
Güncelleme Tarihi: 11 Haziran 2016, 16:36
YORUM EKLE
YORUMLAR
yıl
yıl - 3 yıl Önce

tağşiş yapanlara neden ödül verildi anlamadım

Akhisarlı
Akhisarlı - 3 yıl Önce

Her sene olduğu gibi İftar ziyafetleri rezaleti yaşanıyor.
İftar ziyafetleri yoksullaradır.Bu tip mekanlarda verilen iftarlar gösterişten başka birşey değildir.katılana dahi vebal yükler.

ZEYTİNCİ
ZEYTİNCİ - 3 yıl Önce

artık bu iftar yemekleri amacının dışında şov amaçlı olmaya başladı körler sagırlar birbirini agırlar misali acaba kaç borsa üyesi var iftar yemeginde üyelerin ödedigi aidatlar kimlere harcanıyor

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

body{ overflow-y: scroll; overflow-x: hidden!important; }