banner113

Rektör Okuduğu Okulun İsmini Değiştirilmesine İsyan Etti

50 yıl önce mezun olduğu Misak-ı Milli İlkokulun adının değiştirilmesine 9 Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Füzün isyan etti

Rektör Okuduğu Okulun İsmini Değiştirilmesine İsyan Etti

 50 yıl önce  mezun olduğu Misak-ı Milli İlkokulun adının değiştirilmesine 9 Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Füzün isyan etti. Füzün, “Okulumun adının tekrar verilmesi için her türlü girişimi yapacağım. Her kapıya başvuracağım”  dedi.

Son bir ay içinde 3 kez doğup büyüdüğü, Akhisar’a, Üniversitenin bazı öğretim üyeleri ile özel bir ziyaret yapan, 50 yıl önce mezun olduğu arkadaşları ile geceye katılan, son olarak ta Türkiye Futbol Adamları Derneği (TÜRFAD) Akhisar şubesinin düzenlediği “3.İnsanlar Yaşarken Anılmalıdır.” Gecesine katılan 9 Eylül Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet Füzün  yaptığı özel açıklamada, “50 yıl önce Akhisar’daki 3 okuldan biri olan  Misak-ı Milli İlkokulundan mezun oldum. Geçtiğimiz haftalar içinde  mezun olduğum  sınıf arkadaşlarımın bir kısmı ile bir araya geldim.

Doğup büyüdüğüm Akhisar’ın  1 numaralı caddesi Şehit Teğmen Tahir ün Caddesindeki tarihi bir bina olan mezun olduğum okulumun önünden geçerken okulumuzun adının, “Ayvaz Dede İmam Hatip Ortaokulu” olduğunu görünce çok üzüldüm. Neden tarihi eski okulların adının değiştirildiğini bir türlü anlamakta zorluk çekiyorum. Cumhuriyet döneminin ilk okulların adlarının önlerine veya arkalarına başka isimler konuyor. Misak-ı Milli ilk Okulumun adının tekrar verilmesi için şahsım adına mücadele verme kararı aldım. Her türlü girişimi yapacağım. Her kapıya başvuracağım. İnanıyorum ki Misak-ı Milli İlkokulundan mezun olanlarında benim gibi düşüneceklerini ve başlatacağım “Okulumuzun Adını Tekrar Verin” kampanyasına destek vereceklerini düşünüyorum.” dedi.

Akhisar Press

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2014, 16:11
YORUM EKLE
YORUMLAR
aşkhisarlı
aşkhisarlı - 5 yıl Önce

okulun adı bundan öncede anadolu öğretmen lisesiydi. okuduğu okula çok değer veren rektör acaba kaç yıldır akhisara gelmiyor :)))))))))))))))))) yada imam hatip okulu oluncamı aklına geldi??

Murat Aydın
Murat Aydın - 5 yıl Önce

sizin çekeceğiniz resmi... yan yamuk çekmişsiniz. ne biçim fotoğrafçısınız

mehmet
mehmet - 5 yıl Önce

yuh olsun be.bu okulun ismini değiştirenlere

ilahiyatlı
ilahiyatlı - 5 yıl Önce

Eh be tüh be size ! A.ö.l zaten Misak değildi ben şu an Üniv okuyorum 1.snfta iken zaten a.ö.l orasiydi dengesizlik yapmayın .d

ilhano
ilhano - 5 yıl Önce

tayyibi ameliyat eden doktor bgu . davasını kazanır göreceksiniz :)

araştıralım
araştıralım - 5 yıl Önce

sayın rektör sizin adınıza üzüldüm. keşke bu açıklamayı yapmadan azcık bir araştırma yapsaydınız işin böyle olmadığını görürdünüz. orada iki tane bina var. bir tanesi caddeye bakan bina. diğeri de caddeye dik olan (16. sokağın devamı şeklinde olan) sokağa bakan bina. caddeye bakan bina ayvaz dede imam hatip ortaokulu. (bildiğim kadarıyla bu durum da geçici) diğer bina da 50 yıl öncesinde de olduğu gibi misak-ı milli ilkokulu. yani değişen bir şey yok. yani sizin mezun olduğunuz okulunuzun adı hala var. belki şöyle deseydiniz hak verirdim. "keşke misak-ı milli okulunun ismi de caddeye bakan bir yere yazılsaydı iyi olurdu." bu arada haberi yapan arkadaşım haber olsun da nasıl olursa olsun derseniz habercilik yapmış olmazsınız. bu haberi yaparken keşke bir kaç fotoğrafta diğer binadan çekseydiniz. herkes gerçeği görseydi bilip bilmeden konuşmasaydı.

Feride
Feride - 3 yıl Önce

Okul 2016 yılında olduğumuz şu durumda ikibin öğrenci barındırıyor.Okulun büyük sorunları var.Öğrencilere sınıflar yetmiyor bir türlü bu yüzden tam gün eğitime geçilemiyor.Bu okulda okuyan çocuklar siyasetçilerin bir anlamda haksızlığına uğruyor oysa ki koskoca binada dört sınıfın eğitimin yapıldığı binalar var.En kısa sürede çözüm istiyoruz artık sabahçılar sabah namazında okula gidiyor öğleciler akşam namazında okuldan çıkıyor başında anası babası bulunanlar için tamam da annesiz babasız olanlar hastası olanlar yada imkanı olmayanlar ne yapacaklar .?.

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber