banner113

Minik öğrenciler çömlek sanatıyla tanıştı

Kaybolmaya başlayan sanatlarımızdan biri olan "çömlek sanatı"nı bir sonraki kuşağa aktarmak ve öğrencilerimize tanıtmak amacıyla 31/10/2019 ve 01/11/2019 tarihlerinde Bilge Çömlek ve seramik ekibi tarafından çömlek yapımı ile ilgili etkinlikler düzenlendi.

Minik öğrenciler çömlek sanatıyla tanıştı

Öğrencilerimiz hem eğlendiler hem de tükenmek üzere olan geleneksel sanatlarımızdan birini öğrenmiş oldular.

ÇÖMLEK SANATININ ÇOCUKLAR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİ

1. KOORDİNASYON: El, göz ve vücut koordinasyonu sağlar, çocuğun aynı anda birkaç uzvunu bir arada kullanmasını geliştirir. Çömlek çalışması ile ellerini, parmaklarını, avuç içini hatta parmak boğumlarını bile nasıl kullanacaklarını öğrenir, motor ve kas gelişimlerini iyileştirir.

2. KONSANTRASYON: Çömlek çalışması sırasında yapacağı ürünün son haline gelene kadar verdiği çabanın ve emeğin ne kadar değerli olduğunu hissederek onu sabırla ve dikkatle yapar.

3. ALGI GELİŞİMİ: Çömlek yapımı sırasında duyduğunu algılayıp uygulamayı, bununla birlikte gördüğünü algılayıp uygulamayı sağlar.

4. ÖZ GÜVEN: Çömlek sanatının en önemli özelliklerinden birisi de çocukta ben yapabilirim öz güvenini kazandırmasıdır. Çocuk yaşamı boyunca doğru teknik ve eğitimle her şeyin yapılabileceğini bilinçaltına yerleştirir.
 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber