banner113

Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi Tanıtımı

Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Hayrettin HANGÜL Temel Eğitimden Ortaöğretime (TEOG) geçiş yapacak öğrencileri bilgilendirmek ve tercihte kolaylık olması bakımından okulu hakkında tanıtıcı gerekli açıklamalarda bulunmuştur.

Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi Tanıtımı
Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi Müdürü Hayrettin HANGÜL Temel Eğitimden Ortaöğretime (TEOG) geçiş yapacak öğrencileri bilgilendirmek ve tercihte kolaylık olması bakımından okulu hakkında tanıtıcı gerekli açıklamalarda bulunmuştur.

              Akhisar’ ın mümtaz halkı üçüncü Anadolu Lisesi’ne ihtiyaç olduğunu hissetmiş, Akhisar’ın sevilen eşrafından ve Keskinoğlu Ailesinden Fevzi Keskinoğlu’ na giderek Akhisar’ ımıza İlköğretim Okulları kazandırdığı gibi bir de üçüncü Anadolu Lisesi kazandırmaları için teklif götürmüşler ve kabul görmüştür. Üçüncü Anadolu Lisesinin hemen açılması için çalışmalar başlatılmıştır. Akhisar halkı arzularına bir an önce ulaşabilmek için Misak-ı Milli Alişefik İlköğretim Okuluna ait binayı geçici olarak almıştır. Bir taraftan Trafik Şube Müdürlüğü ile Kız Meslek Lisesinin arka tarafında yeni binasının inşaatı devam ederken diğer taraftan da okulun açılması için gayret sarf edilmiş olup nihayet 2010 yılında Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi üçüncü Anadolu Lisesi olarak eğitim ve öğretime açılmıştır. 

               2010 yılında Akhisar Alişefik İlköğretim Okuluna ait Tahir Ün caddesindeki binasında geçici olarak 120 öğrencisiyle eğitim ve öğretime açılan okulumuz 2011-2012 öğretim yılında Hürriyet Mah. 450 Sk. N0:170/1 Akhisar adresindeki yeni binasına taşınarak öğretime devam etmektedir.

               Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesi ortaöğretim sistemi içinde yükseköğretime hazırlayıcı programlar uygulayan ve Anadolu Lisesi seviyesinde genel öğrenim görmüş gençler yetiştirmektir.
              Okulumuzda gündüzlü, karma eğitim yapılmakta ve normal eğitim görülmektedir. 
              Yabancı dil olarak İngilizce ve Almanca okutulmaktadır.
              Okulumuz Fevzi Keskinoğlu Anadolu Lisesinin öğretim süreci içinde özel, sayısal, eşit ağırlık ve yabancı dil bölümlerinde tüm kültür dersleri ve seçmeli dersler okutulmaktadır.
               Okul binası bodrum ve zemin kat üzerine inşa edilen iki katlı 21 derslikli tip projedir. Doğalgaz ile ısıtılmaktadır. Elektrik ve su teşkilatı mevcut olup kanalizasyonu vardır. Okulumuzda Fizik-Kimya ve Biyoloji Laboratuvarı vardır. Bunun yanında müstakil kütüphanesi,  yeni yaptırılan 210 koltuklu konferans salonu, rehberlik odası, köylerden gelen öğrencilerimizin öğle arası yemek yemeleri için hazırlanan yemekhane mevcuttur. Okulumuzda öğle arası verilen yemeğin bedeli İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından karşılanmaktadır. İbadet etmek isteyen öğretmen ve öğrenciler için mescit de bulunmaktadır. 

               Okulumuz Fatih Projesi kapsamında olup tüm sınıflarda Akıllı Tahta dediğimiz Etkileşimli Tahta bulunmaktadır. Ayrıca 9. Sınıf öğrencilerine Tablet verilmektedir. Tüm sınıflarımıza yeni model sıra alınmıştır.

              Okul bahçemizde öğrencilerimizin devamlı spor yaptığı kapalı spor salonu vardır.               Okul bahçesinin alanı 2500 metrekare civarındadır. İçinde okul binası vardır. Okul binası dışında yaklaşık 1.500 metrekarelik oyun alanı ve spor tesisleri mevcuttur. 150’ye yakın çeşitli ağacın dikili olduğu ağaçlandırma ve çiçeklendirme alanı vardır.
          Bugün itibariyle okulumuzda 506 öğrencimiz mevcut olup ilk defa 2013-2014 öğretim yılında 106 öğrenci mezun vermektedir. YGS’de 106 öğrencimizin tamamı barajı aşmış bulunmaktadır. Okumuza 2014-2015 öğretim yılında 136 yeni kayıt öğrenci alınacaktır.
             1 müdür, 1 müdür başyardımcısı ve 2 müdür yardımcısı, Türk Dili ve Edebiyat branşında 8, Matematik branşında 5, Felsefe branşında 1, Tarih branşında 3, Coğrafya branşında 2, Fizik ve Kimya branşlarında 1’er, Biyoloji branşında 2, İngilizce branşında 6, Almanca branşında 1, Din Kültür ve Ahlak Bilgisi branşında 1, Rehberlik branşında 1 ve Beden Eğitimi branşında 2 olmak üzere toplam 34 branş öğretmeni bulunmaktadır.  
 Yeni binamız eğitim ve öğretime yeterli olup 2014-2015 Eğitim Öğretim yılına hazır vaziyette yeni öğrencilerini beklemektedir. 
             Okulumuzda öğretmen-öğrenci-veli diyaloğu iyi düzeyde olduğu için, devamsızlık yapan öğrencilerin velileri okula davet edilerek bire bir görüşmelerle sorun çözülmeye çalışılmaktadır. Davet edildiği halde gelmeyen veli olursa mektupla ve telefonla öğrenci velisi bilgilendirilmektedir.
             Okulumuzun şehir merkezine uzaklığı 3,5 km. dir. Öğrencilerimiz merkezden, Okul Aile Birliği tarafından tutulan servisler ile okula taşınmaktadır. Okulumuza köylerden gelen öğrencilerimiz ise İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından taşınmaktadır.

             Okulumuzda sosyal faaliyetler yanında hazırlanan projeler ile öğrencilerimiz Avrupa Ülkelerini ziyaret etme imkânı yakalamaktadır.  Her ülkeye farklı, çalışkan ve İngilizceyi iyi kullanabilen öğrenciler götürülmektedir. Yurtdışına çıkan öğrencilerimiz daha geniş bir dünya görüşüne sahip olmaktadır. Yurtdışı sosyal faaliyetlerimiz, öğrencilerimize yabancı dil öğrenmenin gerekliliğini fark etmekte ve genellikle girişimci ruhu yakalayabilmekte, yabancı dillerini kullanabilme ve geliştirebilmelerine imkân verecek öğrenme motivasyonu kazanma fırsatı vermektedir. Bundan böyle amacımız yurtdışı heyecanını her öğrenciye ve veliye yaşatmak olacaktır.
            Okulumuzu tercih etmek isteyen öğrenci ve velilerimizin okulumuzu yerinde görebilecekleri gibi, okulumuzun Web sayfamızdan ve 414 49 59 nolu telefondan bizlere ulaşabilir, okulumuz hakkında daha geniş bilgi edinebilirler. 

            TEOG sınavına giren tüm öğrencilere önemle duyurulur. 
   

Güncelleme Tarihi: 13 Haziran 2014, 16:22
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber