banner113

Osman Oktay, Aday Adaylığını Açıkladı

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Akhisar İlçe teşkilatında saat 11.30'da gerçekleşen basın açıklamasında Akhisarlı Avukat Osman Oktay, MHP Manisa Milletvekili aday adaylığını açıkladı.

Osman Oktay, Aday Adaylığını Açıkladı

2004-2007 yılları arasında Akhisar MHP ilçe başkanlığı, 2007 yılı Genel Seçimlerinde MHP Manisa Milletvekilliği Aday adaylığı ve 2009-2014 arası Akhisar Belediyesi MHP belediye meclis üyeliği yapan Av. Osman Oktay Parti Lokalinde MHP Manisa Milletvekilliği Aday adaylığını coşkulu kalabalığın katılımıyla açıkladı.

Av.Osman Oktay, aday adaylığını açıklamadan önce MHP İlçe başkan Vekili Halil Öksüz, Kadın Kolları Başkanı Dilek Çabuk, Ülkü Ocakları Başkanı Çağlar Arabacı ve Özürlü Kamil Çağan'a bir buket çiçek vererek açıklamasına başladı. 

MHP Lokalinde gerçekleştirilen Aday Adayı açıklama toplantısında konuşan İlçe başkan Vekili Halil Öksüz;" Yepyeni bir seçim sistemi, yepyeni bir parlamento ve yepyeni bir ülke yönetim biçimine geçiyoruz. 27. Dönem parlamenter ve Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde Akhisar’ımızdan 5 arkadaşımız aday adayı olmuştur. 5 arkadaşımızda bizim değerli mensuplarımızdır, genel merkezimizin bizlere emanetleridir. Mevla’m çıktığı bu yolda yar ve yardımcısı olsun. Seçilsek de seçilmesek de Osman başkanımız bizim için büyük bir değerdir. Ben kendisine başarılar diyorum, yolu ve bahtı açık olsun” dedi.

Aday Adaylığını açıklayan Av. Osman Oktay;" 27. Dönem milletvekili aday adaylığı için başvurduk, Cenab-ı Allah hakkımızda hayırlı eylesin diyoruz. Biz Milliyetçi Hareket Partisi olarak 49 yıllık ulu çınarın fertleriyiz. Şuanda 80 veya 90 küsur siyasi parti var. Milliyetçi Hareket Partisi oradaki partiler gibi değildir. Milliyetçi Hareket Partisinin bir geçmişi, ideolojisi ve felsefesi vardır. Buradaki bütün arkadaşlarımız buna inanmıştır. Bundan 20-25 yıl önce Akhisar’da bir elin sayılı parmakları kadar arkadaşımız vardı. Ama biz geçen dönemlerde Akhisar’da 29 bin oylara kadar oylarımız çıktı. Allah bu oylarda katkısı olan tüm arkadaşlarımızdan razı olsun. Bu davanın temelinde 5 bin şehit var. 1970’lerde İstanbul’da üniversitede şehit olan Yusuf İmamoğlu’na, Ankara’da şehit olan Dursun Önkuzu’ya, İzmir’de 1980 ihtilalinden sonra idam edilen Halil Esendağ’a, Selçuk Turacı’ya, il başkanımız Cemil Çöllü ve son olarak pkklı teröristler tarafından katledilen Fırat Çakıroğlu’nu unutmamız mümkün değil. Bu dava çok zor ve kutsal, bu nedenle bütün arkadaşlarım önümüzdeki süreçte 24 Haziran’da her şeyi bir kenara bırakıp herkes 24 Haziran için ne yapabilirim kavgasını yapması gerekiyor. Başta Amerika olmak üzere bütün dünya devletlerine karşı ülke ciddi bir savaş vermekte. Burada biz niye bu ittifakın içindeyiz gibi kısır tartışmaların ve basit düşüncelerin dışına çıkmamız gerekiyor. Biz ilerleyen zamanda bunları uzun uzun paylaşacağız. Nedenlerini, sebeplerini ve neler yapmamız gerektiğini seçim sürecinde paylaşacağız. Herkes kendini bu seçime verecek, bu bizim ülkemizin kader seçimi. Bütün arkadaşlarımızı 24 Haziran’da sandıkta görmek istiyoruz. 2 Mayıs itibariyle sandık listeleri muhtarlarda asıldı. Lütfen herkes sandık listelerini kontrol etsin, isimleri olmayan arkadaşlar hem muhtarlıklara hem de ilçe seçim kuruluna müracaat ederek kendilerini sandık listelerine yazdırsınlar. Arkadaşlarımızdan ricamız artık genel merkez ve genel başkanımızın mesajlarını takip etmeye çalışsınlar. Bizim bütün arkadaşlarımıza tek tek ulaşıp bir şeyler anlatmamız mümkün değil. Ama genel merkez ve genel başkanımızın mesajlarıyla herkes istediği bilgiyi alabilecektir. Biz bugün startımızı verdik. Bizim Akhisar’dan 5 Manisa’dan 30 arkadaşımızın olması bizim için berekettir. Bundan en ufak bir sıkıntı yaşamıyoruz, bu partiye olan ilginin göstergesidir. Manisa’da 30’a yaklaşık başvuru var. Bu Milliyetçi Hareket Partisi’ne özellikle Cumhur İttifakı ilişkisinden sonra olan ilginin ve itibarın sonucudur. Milliyetçi Hareket Partisi’nin şuanda bakanı yok ama Milliyetçi Hareket Partisi şuanda hükümet gibi, bizim istediğimiz de bu ve bu sürecin devam etmesini istiyoruz. Bütün arkadaşlarımızın 40 günlük süreçte olanca güçleriyle çalışmasını istiyoruz. Allah hepimizin yar ve yardımcısı olsun" dedi.

Av.Osman Oktay, aday adaylığını açıklamadan sonra MHP İlçe başkan Vekili Halil Öksüz, Kadın Kolları Başkanı Dilek Çabuk ile birlikte parti lokali önünde tavuklu pilav ve ayran dağıttı.Güncelleme Tarihi: 04 Mayıs 2018, 16:03
YORUM EKLE
YORUMLAR
yalçın
yalçın - 9 ay Önce

başkanım Allah yolunu açık etsin seni bu seçim vekil yapıçaz nasipse dualarımız seninle Allah yar ve yardımcın olsun

Aşkın
Aşkın - 9 ay Önce

Düzgün bir insandır Osman bey. Hayırlı olsun

mehmed sarı
mehmed sarı - 9 ay Önce

Osmancım hayırlısı olsun. İnşaAllah bu sefer ipi göğüslersin. Artık seni Ankara da görmek istiyoruz

SIRADAKİ HABER

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Yeşil Akhisar Yemek Fabrikası Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber

Akhisar Haber, Press Haber


////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber Akhisar Haber, Press Haber


////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////

////////////////////////////////